Üye Kayıt Üye Giriş

Windows 8.1 İçin Uygulama Sıralaması


Windows 8.1 İçin Uygulama Sıralaması

Windows 8 uygulamaları ekranı bir süre sonra ada göre sırala diye kategorilenince, A harfinden Z harfine göre kategorileniyor. Yani önceden olduğu gibi kurulan masaüstü uygulamaları ayrı, Windows 8 uygulamaları ayrı durmuyor.


windows-8-1-icin-uygulama-siralamasi-1Bunun nedeni Uygulama ekranında kurulan toplam uygulamanın 40 ile sınırlı olmasından kaynaklanıyor. 40′tan fazla uygulama yükleyince Windows 8 (Windows Phone da dahil) otomatik olarak A harfinden Z harfine bu uygulamaları grupluyor.

Çözümü kurduğunuz uygulamaları 40 ile sınırlamak, kullanmadıklarınızı kaldırmak. Ama bir diğer çözüm ise bazı masaüstü uygulamalarını kendi kategorilerine göre klasörlere ayırmak. Win + X tuşuyla açılan menüde “Çalıştır” seçeneğini seçin ve aşağıdaki klasör isimlerini kopyalayıp yapıştırın:

%PROGRAMDATA%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs
%USERPROFILE%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs
Bu 2 klasörde sadece simge olarak gördüğünüz bazı masaüstü uygulamalarını, yeni klasör ile isimlendirerek gruplayabilirsiniz. Örneğin tarayıcı adında yeni bir klasör açıp, çeşitli tarayıcıları bu klasör altında gruplayabilirsiniz.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER