Üye Kayıt Üye Giriş

Windows 8 ile Dosya Yönetmenin Kolay Yolu


Windows 8 ile Dosya Yönetmenin Kolay Yolu


Basit yapısı ile önceki sürümlerden önemli oranda farklılaşan ve kolay kullanımı olan Windows 8′de dosya yönetimi için de kolay bir yol bulunuyor.

Windows 8′li bir cihaza sahipseniz, özellikle iOS’lu cihazlara göre dosyalarınız üzerinde tam bir hakimiyete sahipsiniz demektir. Windows 8′de dosyaları kopyalamak, onları taşımak veya silmek gibi işlemleri muhtemelen masaüstündeki Dosya Gezgini ile yapıyorsunuz. Ancak bunu dokunmatik ekranlara çok daha uygun Modern arayüzde de yapabilirsiniz, üstelik çoğu gelişmiş işlevden mahrum kalmadan.


windows-8-ile-dosya-yonetmenin-kolay-yolu


Metro Commander, Windows 8 için tasarlanmış bir dosya yöneticisi ve dokunmatiklere özel ve normal PC’lere özel olmak üzere iki arayüz sunuyor. Klavye ve fareye özel arayüzde (Klasik arayüz), öğeler daha küçük gösteriliyor.

Uygulamanın sunduğu işlevler arasında ekranı ikiye bölebilme, dosyaları küçük resimler halinde gösterebilme, SkyDrive erişimi, dosya ve klasör kopyalayabilme, taşıyabilme, silebilme, kısayol oluşturabilme ve çok daha fazlası var. Metro Commander’ın resimleri ve videoları herhangi bir ek uygulamaya ihtiyaç duymadan ön izlemenize izin verdiğini de söyleyelim.

Metro Commander’ın ek tema desteği ve fazlasıyla gelen Pro sürümü de bulunuyor, ancak ücretsiz sürüm bizce fazlasıyla işinizi görecek.

Windows 8 Mağaza bağlantısı: Metro Commander
Alternatifler


File Brick, My Explorer, File Manager HD (ücretli), File Manager (ücretli), Modern File Explorer (ücretli)

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER