Üye Kayıt Üye Giriş

Windows 8.1 Yeni Özelliği Alarmlar


Windows 8.1 Yeni Özelliği Alarmlar
 


Windows 8.1 yeni birçok özelliği barındırıyor. Bunlardan biride Alarm özelliği. Oldukça hoş ve güzel bir tasarıma sahip olan uygulamada süre ölçme ve geri sayım gibi seçenekler de bulunuyor.

İlk önce başlangıç ekranımızı açıyoruz ve arama kısmını “Alarmlar” yazıp aratın ve çıkan sonuçlarda ilgili bağlantıya tıklayın.

İlgili bağlantıya tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor. Daha önceden Windows’umuzun kendiliğinden oluşturulmuş olduğu ‘Günaydın’ mesajı içerikli alarmı çıkıyor karşımıza. Var olan alarmımızı düzenlemek için, düzenlemek istediğimiz alarma tıklayıp saatini ve günün tekrar ayarlayabiliyoruz. Yeni alarm oluşturmak istersek de, aşağıdaki görselde belirtilmiş butona tıklamamız gerekmektedir.windows-8-1-yeni-ozelligi-alarmlar-1Yeni alarm oluşturmak için ilgili bağlantıya tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor. Yeni alarmımızı oluşturmak için istediğimiz saati, günleri ve alarm sesimizi düzenleyip, görselde belirtilen kaydet butonuna tıklamamız gerekmektedir. Tebrikler! İlk alarmınızı kurdunuz.


windows-8-1-yeni-ozelligi-alarmlar-2Alarmlar özelliğinin diğer fonksiyonlarını inceleyecek olursak, karşımıza ‘Süreölçer’ ve ‘Kronometre’ işlevleri geliyor. Süreölçer ile birlikte aynı an içerisinde birden fazla sayacı birlikte çalıştırıp, geri sayım yapabiliyoruz. Ne kadar gerekli olduğu tartışılır, ancak tasarımı oldukça güzel duruyor. Kronometre ile birlikte ‘Parçalı turlar’ ve ‘Ara zamanlar’ belirleyebilir ve bunları detaylı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Metro uygulaması olduğu için arka planda sizi rahatsız etmeden çalışan bu özellikler, Windows 8.1′in getirdiği yeni uygulamalardan sadece bir tanesidir. Süreölçer ve kronometreye ait görselleri aşağıda bulabilirsiniz. Alarmınızı kurmayı unutmayın!


windows-8-1-yeni-ozelligi-alarmlar-3


windows-8-1-yeni-ozelligi-alarmlar-4


 

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER