Üye Kayıt Üye Giriş

Kablosuz Ağınızı Kontrol Edin


Kablosuz Ağınızı Kontrol Edin


Kablosuz ağlar yaşam alanlarımızın her yerinde internet bağlantısı yapabilmemizi sağlıyor. Ama kullandığımız ve bize ait olan kablosuz ağa komşular, yakın çevredeki cihaz sahipleri de bağlanma ihtimali bulunuyor. Ağınız için güçlü olmayan şifre ataması yapmadıysanız, biraz teknik bilgi ile veya şifre tahmini ile başkaları ağınıza izinsiz olarak girip internet bağlantınızı kullanmaya başlayabilir.

Hem izinsiz girenleri görmek isteyebilirsiniz hem de sizin izninizle ağınıza bağlananların hareketlerini görmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Who Is On MY Wi-Fi bunu gerçekleştirebileceğiniz bir yazılım. Hem kablosuz ağa girenleri hem de onların trafiklerini görmenize yardımcı oluyor.

Aslında uygulamanın eğlenceli yanı, bunu kullanabilmek için yönetici olmanızın gerekmemesi. Eğer yazılım bilgisayarınızda kurulu ise, girmiş olduğunuz ağdaki diğer bilgisayarları bu uygulama sayesinde kolayca görebilirsiniz. Ancak bu uygulamayı iş yerinizde kullanmaya niyetliyseniz, uygulamanın port scan etme özelliği nedeniyle IT departmanındaki çalışanları alarma geçireceğini ve neden böyle bir uygulama kullanma gereği duyduğunuzu sorgulayan bir tavırla karşılaşacağınızı, hatta bu “tehlikeli” davranışınızın yöneticilerinize rapor edileceğini ve muhtemelen şirket içinde insanların e-postalarını ve özel yazışmalarını okumaya çalışan bir “sanayi casusu” muamelesi görebileceğinizi unutmayın. Yani, bu uygulamanın en güzel kullanım alanı, ev ağınızı kontrol etmek. Çalıştığınız iş yerinde kullanmaya kalkarsanız, işinizi kaybetmenizin büyük olasılık olduğunu hatırlatalım. Sonra niye uyarmadınız diye bize gelmeyin.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER