Üye Kayıt Üye Giriş

WiFi Sağlığımızı Etkiliyor mu?


WiFi Sağlığımızı Etkiliyor mu?DU (Delft University) ve WU (Wageningen University) tarafından yapılan WiFi araştırması kablosuz ağların olumsuz yanlarını gözler önüne serdi.

apılan araştırma insanlar üzerine değil fakat canlı denekler kullanılmış. Bu canlı deneklerin başında da ağaçlar var. Yapılan araştırma günümüzde evlerde ve ofislerde fazlasıyla kullanılan WiFi ağlarının çevreye olan etkisini gün yüzüne çıkartıyor aslında.

Yapılan araştırmada WiFi kullanılan bölgelerde bulunan ağaçların normal bölgelerde bulunanlardan yüzde 70 daha fazla zarar gördüğünü gösteriyor. Normal bölgelerdeki ağaçların üzerindeki yarıklar ve kanamalar ağaçların doğal büyüme evresinde olduğunu gösterirken WiFİ kullanılan bölgelerdeki ağaçların üzerindeki yarıkların daha fazla olduğu ve bu yarıklar üzerindeki fazla kanamanın ağacın içyapısına zarar verdiğiaraştırma sonucu ortaya çıkmış durumda.

Ağaçların üzerinde olumsuz etki yapan durum ise WiFi ağlarını yaydığı radyasyon. Radyasyon miktarı azaltılmaya çalışılsa da mantar gibi türeyen hotspot bağlantı birimleri çevreyi olumsuz etkiliyor.

 

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER