Üye Kayıt Üye Giriş

IP Adresi İle Yer Tespiti


IP Adresi İle Yer Tespiti

Aslında bu yazıyı 2013 Ocak ayında yayınlamışım ama tekrar öne almak istedim. Bazı kuş beyinliler hala internette istediğim yere istediğim yazar giderim diye düşünüyorlar. Umarım bu yazı bu işin çok ama çok kolay yollarla da yapılacağını anlatır. Buna neden gerek duydum ? İşte cevabı. Herkes herkesin firkrine karşı söylem geliştirebilir fakat bu söylem küfür, hakaret içeriyorsa hukuk yolu devreye girer. Bu sayfalara yapılan her yorum kayıt altındadır ve nereden geldiği bilinir. Gerektiğinde kullanılır. Sayfa ziyaretçilerine olan saygımdan toplumsal olay olarak görülen Gezi Parkı olaylarına destek amaçlı kullandığım ismi değiştirdim. Yani ben saygı gösterdim. Göstermeyen olursa tekrardan bana ve siteye karşı gerekeni yapacağız. Kusura bakmayın. Buyrun IP adresi ile yer tespiti.

İp adresleri internette var olan bir makinenin kimlik numarasıdır diyebiliriz.Daha önce ip gizleme programları ve yöntemlerimilyonsite’de anlatılmıştı.İp araçları sayesinde bu numaralarhakkında daha çok bilgi toplama şansına sahip olabiliyoruz. Aşağıdaki sitelerle ip adreslerinin servis sağlayıcılarını veya bir domainin host edildiği makinenin nerede bulunduğunu tespit edebilirsiniz.
İp Adresinden Yer Bulma;
Bu amaçla kullanabileceğiniz bir çok site mevcut. Bu sitelere google üzerinde “ip sorgulama” yazıp dahi ulaşabilirsiniz. Birkaç örnek:

http://ip-adresim.net/araclar/ip-yeri

http://www.ip-adress.com/ip_tracer/

 http://www.ipsorgu.com/

İp veri izleme, Yer Tespit Aracı Nasıl çalışıyor?
Sanal izleme aracı veri paketlerinin belirlenmiş noktalardan geçişlerini gösterir. Araç, ip adreslerinin hedef network adreslerine her yönlenmesinde yeniden tanımlayarak çalışır. Tüm zıplama noktaları tanımlandığında, sunuculardaki adres bilgileri google map’a yansıtılır.

IP yer tespit aracı sayfası

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER