Üye Kayıt Üye Giriş

10 bedava resim düzenleme programı


10 bedava resim düzenleme programı

Yaz ve tatil zamanı biteli epey oldu, şimdi iş yazdan kalma resimleri arşivleme ve üzerlerinde oynama yani dijital manipülasyon zamanı.
Şimdi size internet üzerinde bolca mevcut resim düzenleme programlarından en iyi 10 tanesini tanıtacağız.

1-GIMP

10-bedava-resim-duzenleme-programi-1

GIMP için eleştirmenler “Photoshop için en iyi ücretsiz alternatif” derler. Temel paket tüm genel dosya formatları desteği (özellikle, tiff, jpeg, gif, png ve psd) sunuyor ve daha fazla görüntü formatları tercih edenler için çeşitli eklentileri mevcut. Efektleri ve rötuş olanakları oldukça etkileyici. Programı buradanindirebilirsiniz.

2- ImageForge

10-bedava-resim-duzenleme-programi-2

ImageForge  ücretsiz edinebileceğiniz bir diğer program eğer isterseniz, bir miktar para karşılığında ImageForge PRO yükseltme seçeneğini de kullanabilirsiniz. Ücretsiz ve ücretli sürümleri arasındaki farklara ait tüm listeyi burada bulabilirsiniz.

3- Paint.NET

10-bedava-resim-duzenleme-programi-3

 

Paint.NET 2004 yılında bir öğrenci projesi olarak başlayan ve MS Paint alternatifi olarak tasarlanan bir program. Zamanla gelişerek daha çok, Photoshop yedeği haline geldi. Arayüzünde Photoshop ile bazı benzerlikler var ve Photoshop’ta deneyimli kullanıcılar genellikle Paint.NET’i çok kolay kullanıyorlar. Buradan indirebilirsiniz.

4- PhotoFiltre

10-bedava-resim-duzenleme-programi-4

Bu 1.6 megabytelık program işinizi  kolaylaştırmak için çok çaba sarfediyor. Düzeltme ve değişiklik konusunda, pek çok pratik olanak sunuyor. Arayüzü kolay anlaşılır ve gerekli olan tüm araçlar araç çubuğunda bulunmakta. Programı burada bulabilirsiniz.

5-XnView

10-bedava-resim-duzenleme-programi-5

XnView 400 kadar farklı görüntü formatını tanıyan çok yönlü bir programdır. Exploreri andıran arayüzü ve basit görüntü işleme fonksiyonları ile kafa karıştırmaz ve kullanımı oldukça kolaydır.  Buradan indirin.

6- Photoscape

10-bedava-resim-duzenleme-programi-7

Photoscape her şekilde etkileyici bir resim düzenleme yazılımıdır. Bazı özellikler en azından başlangıç  seviyesi kullanıcılar için (anigif oluşturma gibi) oldukça gelişmiş olmasına rağmen, son derece kullanışlı yardım özelliklerini kullanarak sorunsuz kullanılabilir. Programı burada bulabilirsiniz.

7-Picassa

10-bedava-resim-duzenleme-programi-8

Google’dan bir program. İlk bakışta çok temel bir program olarak Picasa’yı göz ardı etmek kolaydır. Ama daha fazla araştırma, daha çok, daha büyük bir derinlik gösterir. Picasa’yı burada bulabilirsiniz.

8-Adobe Photoshop Album Starter Edition 3.2

10-bedava-resim-duzenleme-programi-9

Resim düzenleme konusunda Adobe ‘u es geçmek olmaz. Photoshop Album Starter Edition size kolayca istediğiniz resimleri bulmak için belirli bir kategori ile resim etiketi sağlıyor. Dilediğiniz en temel görüntü düzenleme özellikleri sunuyor. Küçük bir eksi, program bazen çok büyük olduğu gerekçesiyle taranan görüntüleri alamıyor. Buyrun.

9- Pixia

10-bedava-resim-duzenleme-programi-10

Pixia başka özelliklerinin yanı sıra, güzel filtreleme özellikleriyle hem yeni başlayanlar ve hemde fotoğraf düzenlemede usta olanlara tavsiye edilebilir. Programı kullananlar şimdiye kadar program için seve seve ödemeye hazır olduklarını söylüyorlar. Kendiniz karar verin.

10- VCV VicMan bulunuyor Photo Editor

10-bedava-resim-duzenleme-programi-11

VCV öncelikle yeni başlayanlar için uygun bir program, özellikleri oldukça basit ve kullanımı kolaydır. Filtreleri ve efektleri biraz daha sanatsal emelleri olanlar için yeterli gelmesede, VCV doğru şekilde başlamak isteyenler için iyi bir giriş seviyesi programı olabilir. VCV’iburada bulabilirsiniz.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER