Üye Kayıt Üye Giriş

Megaupload Paçayı Kurtardı!


Megaupload Paçayı Kurtardı!


Telif hırsızlığı ve internet korsanlığıyla suçlanan dosya paylaşım sitesi Megaupload avukatları, dondurulan milyonlarca dolar değerindeki varlıklarının serbest bırakılacağı belirtildi.


Ocak ayında olaylı bir şekilde kapatılan ücretli ve ücretsiz milyonlarca kullanıcının verilerinin depolandığı dünyanın en popüler web sitelerinden biri olan Megaupload için bir umut ışığı belirdi.

Ocak ayında heyecan verici bir operasyonla Yeni Zelanda'da yakayı ele veren Megaupload kurucusu Kim Dotcom, FBI'ın iddialarına göre müzik, film ve diğer telif hakkı olan içeriği dağıtarak birkaç yıl içinde 175 milyon dolar servet oluşturmuş.
 


Ancak Megaupload avukatlkarı şirketin Honk Kong merkezli olması nedeniyle ABD federal makamları tarafından suçlanamayacağını belirterek, resmen tebliğ edilen herhangi bir evrak da olmadığını iddia etti.

FBI, Yeni Zelanda ve Hollanda'da da yöneticileri kara para aklama, internet korsanlığı ve yasadışı dosya paylaşımı iddiasıyla Megaupload'un varlıklarına el koymuştu. Ancak Megaupload'un Amerika hukuk danışmanı FBI'ın temel bir hata yaptığını iddia etti.

Ira Rothken, Radyo Yeni Zelanda'ya verdiği mülakatta ABD'de varlığı olmayan bir şirketin hukuken suçlanamayacağını söyleyerek Megaupload ve yöneticileri aleyhine açılan davanın düşmesi gerektiğini belirtti.

Lüks malikanesinde güvenli odasından operasyonla alınan Megaupload CEO'su Dotcom bir aydır hapisteydi. Dotcom kaçmayacağını belirterek mahkemeden kefaletle serbest kalma fırsatını da yakalayarak seyahat kısıtlamalarını hafifletti ve konağına geri döndü.

Şimdi sırada dondurulan varlıkların yeniden serbest bırakılması bekleniyor. FBI ise henüz konuyla ilgili bir yorumda bulunmadı.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER