Üye Kayıt Üye Giriş

Foursquare Sil Baştan!


Foursquare Sil Baştan!


Birkaç makyaj geçiren ve yeni özellikler kazanan popüler konum tabanlı uygulama Foursquare, yenilikler paketini yeni tasarımıyla pek yakında açıklayacak gibi görünüyor.
Eğer siz de Twitter'da Foursquare'i takip edenler arasındaysanız muhtemelen şirketin üzerinde durduğu yeni "Tamamen Yeni Foursquare" (#allNew4sq) etiketini fark etmiş olabilirsiniz. Fark etmediyseniz başarılı olamamışlar demektir ancak fark etmeniz için bir süredir uğraşıyorlar.

Foursquare'in duyurduğuna göre baştan aşağı yenilenmiş olan uygulama bu hafta içinde tüm uygulama mağazalarında yerini alacak. Foursquare uygulama makyajından ziyade temel olarak yeni bir çalışma prensibine bürünecek. Foursquare için tamamen yeni bir yön anlamına gelen yenilik hakkında 4sq kurucularından Dennis Crowley geçtiğimiz Mart ayında bir ipucu vermişti.
 


Crowley, yaptığı açıklamada 4sq'in hayata geçtiği 2009 yılıundan bu yana 20 milyon kullanıcı tarafından 2 milyar check-in yapıldığını belirterek, kullanıcıların büyük çoğunluğunun şirketi bir noktaya taşıyan özelliğini kullanmadığını açıkladı: Check-in(!)

"İnsanlar uygulamayı kullanıyor ama check-in yapmıyor... Kendime sordum; bir yanlış mı yapıyoruz? Ancak şunu gördük ki, insanlar hizmeti arkadaşlarının nerelerde olduğuınu görmek, bir şeyler bulmak ve tavsiye almak için kullanıyorlar." diyen Crowley, yeni uygulamada odak noktasının sadece check-in olmayacağının sinyallerini verdi.
 


Uygulamanın yayınlanan bazı ekran görüntüleri de bunu doğruluyor. Artık Google Latittude'da olduğu gibi harita üzerinde arkadaşlarınızı görmeniz mümkün. Foursquare bundan böyle daha çok bir mekan tavsiye mekanizması gibi çalışacak, pasif konum tespiti yapacak, profil sayfalarına bilgi kısmı ekleyecek, geçmiş sayfasında armaa yapılabilecek ve restoran tavsiyeleri verecek. Foursquare 2.0, halka açılmayı düşündüğü tahmin edilen şirket için Yelp ve Google+'a karşı başarılı bir yenilik olabilir.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER