Üye Kayıt Üye Giriş

Depresyonun Nedeni Sosyal Medya


Depresyonun Nedeni Sosyal Medya


Sosyal medya artık hayatımızın bir parçası haline gelmiş olsa da, kullanıcılarına zarar verip vermediği tartışmaları sürüyor. Son araştırmalara göre sosyal ağ kullanıcıları daha depresif.


Avustralya'da yapılan bir anket sonucunda, sosyal medya kullanıcılarının daha depresif olduğu ortaya çıkmış.Özellikle kadınların yüzde 40'ının vücutlarından memnun olmadıkları ve kilo almaktan çok korkar hale geldikleri de gelen bilgiler dahilinde.
 


Araştırmayı yürüten ekibin başındaki isim Amy Slater, sosyal medyayla ilişkisini yoğun tutan gençlerin direkt olarak depresyona girdiklerini, insanların hallerini gördükçe daha da depresif bir ruh haline büründüklerini açıklamış.

Sosyal medya kullanıcılarının zamanla kendilerine olan güvenlerini tamamen yitirdikleri, güven sorunları yaşamaya başladıkları ve paranoyak olduklarını ortaya çıkaran araştırmaya göre, uzun süre Facebook ve Twitter kullananların da başka insanların hayatlarını fazla görmekten bunalıma girme ihtimalleri artıyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER