Üye Kayıt Üye Giriş

Twitter'da Kaç Adet Onaylı Hesap Var?


Twitter'da Kaç Adet Onaylı Hesap Var?


Sosyal ağların popüler ismi Twitter, ünlü isim ve markaların resmi hesaplarını sahtelerine karşı onaylıyor. Peki mikro blog'ta şu an kaç adet onaylanmış profil var merak ediyor musunuz?

İnternet kullanıcılarının sanal dünyada en çok ziyaret ettiği adreslerin başında sosyal ağlar geliyor. Bu konudaki tercihler ise şüphesiz Facebook ve Twitter'dan yana. Arkadaş ortamıyla samimi bir çerçevede içerik paylaşımına imkan veren platformların sıradışı ismi ise Twitter.

140 karakter sınırı ile kişilerin aklındaki düşünceleri yazıya dökmelerini sağlayan mikro blog, dünyada olduğu gibi ülkemizde de aktif olarak kullanılıyor. Türk internet sakinlerinin daha çok gündem konularını tartışma merkezi haline getirdiği servisin diğer bir aktif kesimini ise ünlü kişi ve markalar oluşturuyor.
 


Özellikle herkes tarafından bilinen büyük isimler açtıkları Twitter profillerini iki amaçla kullanıyorlar. Hesap aracılığıyla kişi/marka kendisi ya da işi hakkındaki gelişmeleri anında buradan duyuruyor. Diğer taraftan mikro blog'u bir çeşit hayran buluşması olarak gören gözde kullanıcılar böylelikle kendilerine yöneltilen sorulara direkt cevap verebiliyorlar.

Fakat devasal bir veri ağına sahip olan ve günümüzde birçok siteye entegre olarak çalışan Twitter'ın en büyük sorunlarından birisi sahte profiller. Ünlülerin isimleriyle açılan resmi olmayan hesaplar kısa sürede binlerce takipçiye ulaşarak gerçek olmayan bilgi paylaşımında bulunuyorlar. Kimi uyanıklar(!) ise belirli kitleye ulaşmayı başardıktan sonra reklam yayınına başlıyor.
 


Durum genel anlamda rahatsız ediciyken devreye giren mikro blog yöneticileri geliştirdikleri "Verified/Onaylı" hesap modeli ile gerçekliği kanıtlanan kişilerin profillerini -yerleştirdiği tik işareti bulunan mini logo ile- onaylı kategorisine almaya başladı.

İnternet kullanıcılarının gerçek kişi ve içeriklere erişmesini isteyen ekip dünya çapında birçok marka ve ünlünün hesabını onayladı. Uzun bir zamandır kullanılan metod halen aktif olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Şu an yaklaşık 521 milyon Twitter hesabının 30.649'u onaylanmış durumda. Yani tüm kullanıcıların yaklaşık %0.0058'i bu kapsamda. Dilerseniz Twitter'ın konuya ilişkin açtığı https://twitter.com/verified adresi üzerinden tüm resmi profillere ulaşabilirsiniz.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER