Üye Kayıt Üye Giriş

Dikkat! Bu Numarayı Yemeyin!


Dikkat! Bu Numarayı Yemeyin!


Dolandırıcılık ve sahtecilik konularında insanımız çığır açmaya devam ediyor. Son olarak e-posta yoluyla sahte fotoğraflar ve telefon numaraları gönderme dönemi başladı.


Eğer sık sık e-postalarınızı kontrol ediyorsanız gözünüze farklı bir 'yardım çağrısı' çarpmış olabilir. Bize bu e-posta 'portokal_portokal2012@hotmail.com' adresinden gelmişti ve 'Selam' diye bir başlığa sahipti.


E-posta içeriği ise işi daha da komik hale getiren bölüm olmayı başarıyor. Sözde evlilik isteyen kızımız bir destek mesajı yazmış ve e-postaya ek olarak fotoğraflarını eklemiş.

Tabii bu fotoğraflar aslında gerçeği yansıtmıyor. Hatta fotoğraflardaki kişi muhtemelen kendi fotoğraflarının böylesine bir dolandırıcılıkta kullanıldığını bilmiyor.

Siz siz olun, bu tarz yardım çağrısı içeren e-postalara riayet etmeyin. Biz numarayı aramadık ama faturamıza yansıyacak olan okkalı bir ücretlendirmeye tabi tutulacağımızı tahmin edebiliyoruz.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER