Üye Kayıt Üye Giriş

Tumblr Kullanıcı Arayüzü Yenilendi


Tumblr Kullanıcı Arayüzü Yenilendi
 

Ücretsiz blog hizmeti veren gözde platformlardan Tumblr, mobil tasarımındaki değişikliğin ardından dün gece itibariyle kullanıcı arayüzünü de (dashboard) güncelledi. İşte yeni haliyle Tumblr.

Kişilerin kolay yoldan site sahibi olarak yayıncı konumuna geçmelerini sağlayan en popüler yöntemlerin başında blog açmak geliyor. WordPress ve Joomla gibi altyapıların ardından yayılan, daha zahmetsiz bir yöntem olan "tek tık ile blog" sistemleri ise kullanıcılar arasında hızla yayıldı. Bunların en bilinen isimlerinden birisi ise Tumblr.

Rakiplerine nazaran görsel paylaşımların ağırlıkta olduğu sitenin önemli bir bölümünü, sadece fotoğrafların yayınlandığı ve fotoblog denilen blog'lar oluşturuyor. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli oranda ziyaretçi trafiğine sahip platform, bir süre önce başlayan değişim rüzgarını hızla devam ettiriyor.

Son olarak mobil arayüzünde yapılan önemli değişikliklerle içerik odaklı ve sosyal ağlarla entegre bir yapı halini alan mobil site, diğer taraftan baştan aşağı yenilenen iOS uygulaması sayesinde kullanıcıların beğenisini kazanmıştı. Şirket bünyesinden yapılan açıklamaya göre şimdi de masaüstü kullanıcı arayüzü, yani dashboard'un güncellendiği bildirildi.

Ana gündem maddesi olarak, birden çok blog'un tek merkezden yönetilmesi üzerinde duran ekip bu yönde adımlar attı. Zira sağ tarafa yerleştirilen menü sayesinde artık diğer blog'lar arasında oldukça kolay geçiş yapılabiliyor. Tüm istatistikler -gelen yoğun istekler üzerine- tekrar ana akış ekranına taşınırken, "Ayarlar" sayfasındaki sekmeli yapı sayesinde her blog için ayrı değişiklik yapabilmek mümkün.

Gece yarısı yaşanan tasarım yeniliğinin ardından kullanıcılar ikiye bölündü. Kimi üyeler daha kolay yönetilebilir olması açısından Tumblr'ı beğenirken, diğer bir kesim ise alışılagelmiş düzenin değişmesinden dolayı şikateçi olduklarını bildiren iletiler paylaştı.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER