Üye Kayıt Üye Giriş

Eric Schmidt, Apple Davalarını Yorumladı


Eric Schmidt, Apple Davalarını Yorumladı
 

Google İcra Kurulu Başkanı Eric Schmidt, Samsung ve Apple Arasında Yaşanan Hukuki Süreci Değerlendirdi. Samsung Mobile başkanı ile görüşen Schmidt'in görüşlerine bakalım.

Güney Kore'ye giden ve PSY ile görüşüp Gangham Style dans yapan Google İcra Kurulu Başkanı Eric Schmidt, daha sonra Samsung Mobile Başkanı Shin Jong-Kyun ile görüştü. Görüşme öncesi buradaki haberimizden sizlere bu görüşmeyi haberdar etmiştik.

Eric Schmidt, Apple'ın pek çok firmaya olduğu gibi Samsung'a ve Google başta olmak üzere pek çok patent davası açmasıyla ilgili görüşlerini buluşma sonrası açıkladı.

Google’ın her zaman yenilik için var olduğunu belirten Schmidth, patent ihlalleri ile yaşanan sürecin içinde var olmak istemiyoruz dedi.

Schmidth’in süreçle ilgili yaptığı değerlendirmenin devamı;

“Açıkça söylemek gerekirse patent savaşları kullanıcıların seçim olanaklarını azaltırken aynı zamanda yeniliğin önünde büyük bir engel olarak karşımıza çıkmaktadır. Mobil dünyasında son dönemlerde gerçekleşen olumsuz durumlardan biri de fazlasıyla patentin oluşmasıdır. İrili ufaklı birbiriyle örtüşen 200.000’den fazla patent mevcut durumda. Bu durum diğer üreticilerin telefon satışlarını baltalamaktadır. Kullanıcılara sunulan telefonların satışını yine bir üreticinin durdurmasının yanlış olduğunu düşünüyorum”

“Apple ile oldukça iyi ilişkilere sahibiz. Hemen hemen her gün görüşüyoruz ve bu görüşmelerde birçok gelişmeyi ele alarak değerlendiriyoruz.”

Samsung, mobil dünyasında bizim en önemli ortaklarımızdan biridir diyen Schmidt, bu süreçte Samsung'u desteklediklerini belli etti. Fakat Apple ile ilgili olumlu sözleriyle beraber ortaya yakın bir pozisyonda durduğunu tüm herkese hissettirdi.

Google'ın önümüzdeki süreçte arabulucu rolü üstleneceği anlaşılıyor gibi. Açıklamalar bunu gösteriyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER