Üye Kayıt Üye Giriş

Instagram Twitter'ı Solladı


Instagram Twitter'ı Solladı


Mobil platformların gözde yazılımı Instagram, açıklanan son rapora göre, kullanıcı verilerinde sosyal ağların en popüler isimlerinden mikro blog Twitter'ı geride bırakmayı başardı.

Akıllı telefonların en önemli bileşenlerinin başında donanımsal özelliklerin yanı sıra yazılımlar geliyor. Farklı kategorilerde hizmet veren yüzlerce uygulama, kullanıcılara üst seviye deneyim sunmasının yanı sıra adeta cihazların yeteneklerini arttırıyor.

Eğlenceden iş dünyasına kadar halihazırda mevcut olan hizmetlerin liste başı isimlerinden birisi de Instagram. Fotoğraf işleme servisi olarak bilinen program, ilk olarak iOS platformunda nefes almaya başlamıştı.

Kısa süre içerisinde beklentilerin üzerinde ilgi toplayan yazılım, daha sonra Android işletim sistemine de merhaba diyerek sahip olduğu potansiyeli arttırmıştı. Cep telefonuyla çekilen görüntülerin çeşitli filtre ve efektler yardımıyla daha profesyonel hale getirilmesini sağlayan Instagram'a dair açıklanan son veriler firmanın yüzünü güldürdü.

comScore'un mobil kullanıcı sayısında yaptığı son araştırmaya göre 7.3 milyon ziyaretçiye sahip olan uygulama, 6.9 milyon orandaki sosyal ağ Twitter'ı geride bırakmayı başardı. Ağustos ayı verilerine göre üyeler yazılım üzerinde -30 gün baz alındığında- 257 dakika geçirirken mikro blog'ta ise 170 dakika zaman harcıyorlar.

Ancak asıl dikkat edilmesi gereken nokta, Instagram'ın Twitter'a nazaran web sitesi şeklinde hizmet vermemesi ve sadece iki platform (iOS ve Android) üzerinde çalışması. Yani şartların ve kategorilerin tam anlamıyla eşit koşullarda olmadığı gözardı edilmemeli.

Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alınarak başarısını perçinleyen Instagram, özellikle M.Zuckerberg ekibine dahil olduktan sonra önemli ilerlemeler kaydederek kullanıcı verilerinde kritik artışlar sağlamayı başardı.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER