Üye Kayıt Üye Giriş

Karakozak Operasyonu Kitabı Geleceği Gördü


Karakozak Operasyonu Kitabı Geleceği Gördü


Üç hafta önce piyasaya çıkan ve Suriye-Türkiye savaşını anlatan Karakozak Operasyonu isimli roman, top bombardımanını anlattığı bölümleriyle bugün yaşananları aylar öncesinden tahmin etmesi ve gerçekçi biçimde aktarmasıyla ilgi topluyor.

Artemis Yayınları tarafından Eylül ayı başında okura ulaştırılan ve aylar öncesinden yazılmaya başlanmış olan Karakozak Operasyonu, Suriye ve Türkiye arasında yaşancak bir savaşı anlatıyor.

Savaş ilanından 48 saat önce gizli bir operasyonla Suriye’ye giren 12 Türk komandosunun öyküsünü aktaran roman, gerçekçi savaş anlatımıyla savaşın acımasız yanını ortaya koyuyor.

Ancak, aylar önce yazılmaya başlanmış olan romanda, Suriye ve Türkiye arasındaki topçu bombardımanı da detaylarıyla anlatılıyor.

Suriye askerlerinin saldırısı üzerine, Türk ordusunun, Suriye ordusunun mevzilendiği bir köyü, henüz savaş başlamadan top atışına tutması ve bu çatışmanın ayrıntıları çok gerçekçi bir şekilde işleniyor. Türk toplarının cinsi, menzili, etkisi, top mermilerinin düştüğü yerde yarattığı yıkım tüm detaylarıyla romanda yer alıyor.

Savaşların filmlerde gösterildiği gibi bir “macera” olmadığını anlatan Karakozak Operasyonu, Suriye ordusunun ortasına indirilmiş 12 Türk komandosunun zor görevi sırasında, savaşın korkunçluğunu, acımasızlığını ve yarattığı yıkımı komandoların gözünden okura aktarıyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER