Üye Kayıt Üye Giriş

Apple'a İkinci Temsilci: İndeks Bilgisayar


Apple'a İkinci Temsilci: İndeks Bilgisayar


İndeks Bilgisayar, yaptığı yeni anlaşma ile iPad ve Mac gibi Apple ürünlerinin Türkiye'deki ikinci temsilcisi oldu. Bilkom ile beraber Apple ürünlerini dağıtacak olan firma KAP'a açıklama yaptı.

Bir süredir Apple ile satış konusunda görüşmeler yapan İndeks Bilgisayar, sonunda muradına erdi. Zaten Apple ürünleri satan şirket artık Mac, iPod ve iPad gibi cihazların da dağıtımını yapacak.

Kamuoyu Bilgilendirme Platformu KAP'a açıklama yapan İndeks Bilgisayar, Apple ürünlerinin Türkiye'deki ikinci temsilcisi olduğunu açıkladı. Bu alanda yıllık en az 250 milyon TL'lik Apple cirosu yapacağını öngören şirket, Bilkom ile beraber Apple ürünlerini satış ve dağıtımını yapacak.

İşte İndeks Bilgisayar'ın yaptığı resmi açıklama:

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik ve Ticaret A.Ş olarak iPad, Mac, iPod ve aksesuarlarının Türkiye Distribütörlüğü konusunda görüşmeler olumlu sonuçlanmış olup, Apple Europe Ltd ile Distribütörlük sözleşmesi imzalanmıştır.

Bilişim Teknolojileri ve Telekom dünyasında tasarladığı ve ürettiği yeni ürün ve teknolojilerle, özellikle son tüketici kulvarında değişim ve dönüşüm devrimi gerçekleştiren Apple markasının şirketimizin geleceğinde önemli bir stratejik bir değere sahip olmasını öngörmekteyiz.

Şirketimiz Apple ürünlerini Türkiye'de 81 ilde 8.000 üzerindeki bayi kanalı ile dağıtımını gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Tüketicinin yoğun talebini ve ilgisini çeken Apple ürünlerinin portföyümüze eklenmesi ile şirketimizin önümüzdeki 12 aylık büyümesine önemli bir katkı sağlayacaktır. Yıllık hedeflenen Apple cirosunun şirketimiz bünyesinde en az 250 Milyon TL olacağı planlanmıştır.

Apple Inc. ve bağlı ortaklıkları mobil iletişim ve medya cihazları, kişisel bilgisayarlar ve taşınabilir dijital müzik çalar ürünlerinin tasarlanmasını, üretimini ve pazarlamasını yapmaktadır. Bunun yanı sıra bu ürünlere ilişkin yazılım, servis, çevrebirimi, ağ çözümleri ve üçüncü kişilere ait dijital içerik ve uygulamalı ürünlerinin üretimini ve satışını gerçekleştirmektedir. Şirketin ürün ve servisleri arasında iPhone, iPad, Mac, iPod, Apple TV, tüketici ve profesyonel yazılım uygulamaları portföyü, iOS ve Mac OS X işletim sistemleri, iCloud ve türlü aksesuar, hizmet ve destek çözümleri yer almaktadır. Şirket ayrıca iTunes Store, App Store, iBookstore ve Mac App Store kanalıyla dijital içerik ve uygulamaların satışını gerçekleştirmektedir. Şirket Kaliforniya merkezli olup 1977'de kurulmuştur.

Yaklaşık bir yıldır Türkiye'de ofis açma planları yapan Apple, son dönemde bu faaliyetlerini hızlandırmıştı. Kısa bir süre önce Apple Türkiye Genel Müdürü de atanmıştı. Yeni genel müdür Resan Yüner Kasım ayından itibaren görevine başlayacak.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER