Üye Kayıt Üye Giriş

İşte Windows 8'in Müzik Servisi


İşte Windows 8'in Müzik Servisi


Microsoft, Xbox konsolunun yanı sıra Windows 8 işletim sisteminde de yer alacak olan Xbox Music online müzik hizmetini duyurdu. Detaylar haberimizde

Microsoft, dijital müzik pazarında payını genişletme hedefiyle hazırladığı Xbox Music hizmetini tanıttı. Bu hafta içerisinde yayınlanacak olan güncellemeyle tüm Xbox oyun konsolu sahiplerine sunulacak olan yeni servis, ayrıca 26 Ekim itibarıyla Windows 8 PC ve tabletlerde varsayılan müzik uygulaması olarak yer alacak.

İlk olarak Haziran ayında gerçekleştirilen bir etkinlikte duyurusu yapılan Xbox Music, kullanıcılara dünyanın dört bir yanındaki müzisyenlerden 30 milyonun üzerinde parçayı Windows 8 mobil cihazlardan, bilgisayarlardan ve Xbox konsolundan online olarak dinleme olanağı sunacak.

Ücretsiz olarak reklam görüntüleme yöntemiyle dinlenebilecek olan Xbox Music'te sınırsız ve reklamsız abonelik ayda 9,99 dolar olarak ücretlendiriliyor. Xbox Music üzerinden 0,99 dolara şarkı almak mümkün olurken, Microsoft'un bu yöntemle Apple ve Amazon'u örnek aldığı gözleniyor.

Microsoft ayrıca kullanıcılara kendi parçalarını tarayıp, eşleştirerek bu şarkıları online müzik kütüphanelerine ekleme imkanı tanıyacak. Zune Marketplace servisinin yerini alacak olan Xbox Music, yakında piyasaya sürülecek olan Surface tabletin de önemli bir kozu olacak.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER