Üye Kayıt Üye Giriş

Microsoft'tan SkyDrive'a Live Tile Desteği


Microsoft'tan SkyDrive'a Live Tile Desteği


Microsoft'un Metro arayüzünde kullandığı Live Tile adlı canlı kutucuklar, SkyDrive uygulamasına da eklendi. Artık SkyDrive'daki yenilikler, canlı kutucuklardan görülebilecek.


Microsoft'un Metro arayüzünde kullandığı canlı kutular (Live Tile), firmanın bazı uygulamalarında desteklenmiyordu. Bu konuda oldukça eleştiri alan Microsoft, kişisel bulut platformu olan SkyDrive uygulamasına, Live Tile desteği ekledi.

Windows 8 ve Windows RT işletim sistemlerinde geçerli olan güncelleme, Live Tile desteği haricinde önemli bir özellik getirmiyor.
 


Live Tile nedir?


Live Tile'ı, Türkçe'ye canlı kutular olarak çevirebiliriz. Live Tile sayesinde, herhangi bir bildirim noktası olmayan Metro arayüzünde, bildirimler canlı olarak kutucuklara yansıtılıyor. Canlı kutulardan durum ve bildirim takbi yapmanız sağlanıyor.

Fakat bu yeniliği Microsoft'un kendi uygulamalarının bile tam desteklemiyor oluşu, az önce de yazdığımız gibi tepki çekiyordu. Artık SkyDrive, bu desteği kazanmış oldu. Darısı başka programların başına.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER