Üye Kayıt Üye Giriş

Sharp Eski Günlerini Arıyor


Sharp Eski Günlerini Arıyor


Sharp bir süredir devam ettiği kemer sıkma politikasını daha da artırmaya hazırlanıyor. Özellikle çalışanların yıllık kazançlarında büyük indirime gidileceği açıklandı.


Eski günlerini arayan firmalardan biri de kesinlikle Sharp. Birçoğunuz Sharp firmasını Manchester United'ın göğüs reklamından dahi hatırlayacaktır.
 


Fakat firma artık eski günlerini mumla arıyor ve geçtiğimiz günlerde başlattığı işten çıkarmaların ardından aldığı 2 milyar dolarlık kredi de kurtulmasına yeterli olamıyor.

Bunun üzerine yönetim kurulundan alınan kararla işçilerin özellikle 'ikramiye' olarak adlandırabileceğimiz ödemelerinde ve yıllık toplam maaşlarında yüzde 7'lik indirime gidileceği açıklandı.

Tabii bu kesinti yalnızca alt tabaka çalışanlarda değil, üst düzey yöneticiler için de geçerli olacak ve hatta onların ikramiyelerinden yapılacak olan kesinti yüzde 10 olarak belirlenmiş.

Sharp bu sayede finansal yılını 180 milyon euro'luk bir kârla kapatmayı hedefliyor. Geçtiğimiz günlerde aldığı 2 milyar dolarlık kredinin yanında ufak bir rakam gibi görünse de, kemer sıkma politikasında ne kadar ciddi olduklarını gözler önüne seriyor.

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER