Üye Kayıt Üye Giriş

AMD Yine Zarar Açıkladı


AMD Yine Zarar Açıkladı


AMD, 2012 mali yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı ve yine zarar açıkladı. İşte AMD'nin gelirleri, giderleri ve pazar payı oranları.

Hem ekran kartı hem de x86 tabanlı işlemci üreten tek firma olan AMD, mobil pazarın yükselişinin karşısında zarar gören firmalar arasında yerini alıyor.

Radeon ailesiyle beraber X86 tabanlı sistemlerde grafik işlemlerini üstlenen firma, yeni nesil işlemcilerini de geçtiğimiz ay itibariyle piyasaya sundu. En son incelediğimiz FX 8350 ve A10 5800K modelleriyle işlemci segmentini yenileyen AMD, tabletlere yönelik işlemcisini de geçtiğimiz günlerde tanıtmıştı.

Başarılı ürünlerine rağmen istediği maddi canlılığı yakalayamayan AMD, yüzde 30'luk iş gücünü azaltacak olan firma maddi durumunu bu şekilde dengelemeye çalışacak..

AMD, 2012 mali yılı üçüncü çeyrek sonuçlarına göre son üç aylık dönemde 1.27 milyar Dolar gelir elde etti. Bu da demek oluyor ki önceki çeyrekten yüzde 10, 2011'in üçüncü çeyreğine göre yüzde 25 düşüş yaşamış oluyor.

157 milyon Dolar net zararı açıklayan AMD, hissedarlarını da üzdü. AMD hisseleri, hisse başı 0.21 Dolar zarar etmiş durumda.

AMD'niin grafik bölümünde de düşüş görülüyor. Yüzde 18 düşüş yaşayan grafik bölümü, PC pazarında yaşanan durgunluktan oldukça yüksek şekilde etkileniyor. Yeniden pozisyon almayı planlayan AMD, 2013 ile beraber yapılandırmasını tamamlaması bekleniyor.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER