Üye Kayıt Üye Giriş

Haswell, Yüzde 20'lere Hızlı Ulaşacak


Haswell, Yüzde 20'lere Hızlı Ulaşacak


Intel'in Sandy Bridge'den sonraki yeni mikro işlemci mimarisi Haswell, 2013'ün ikinci çeyrek sonunda yüzde 20 pazar payına ulaşması bekleniyor.

Intel, 2013 yılının ikinci çeyrek başlarına doğru yeni nesil Haswell mikroişlemci mimarili işlemcilerini piyasaya duyuracak. 4. Nesil Core işlemci ailesi Haswell, 22nm teknolojisiyle üretilecek. Ivy Bridge ve Sandy Bridge işlemcilerine göre mimari anlamda pek çok yenilik ile gelecek olan işlemci ailesi, merakla bekleniyor.

Intel'in mevcut ürün sevkiyatında Ivy Bridge işlemciler yüzde 75 seviyesine çıkmış durumda. Diğer alanlar ise Sandy Bridge, Sandy Bridge E tabanlı Extreme ailesi ve Atom işlemcilerden oluşuyor.

Intel'in tahminlerine göre 2013 yılının 2. çeyreğinin sonunda Sandy Bridge'in sevkiyatları neredeyse duracak. Sandy Bridge E yerine Ivy Bridge E kullanacak olan Extreme ailesi ve yenilenen 4. nesil Core ailesiyle beraber sevkiyatlardaki denge de değişmiş olacak.

Haswell'in çıkmasıyla beraber Ivy Bridge'in Intel sevkiyatlarında yüzde 60 seviyesine düşmesi bekleniyor. Haswell'in ise yüzde 20'lere çıkması bekleniyor.

Haswell ile beraber 10 Watt TDP'ye sahip Ultrabook ve mobil işlemciler piyasaya sürülecek. Hem daha performanslı hem de daha az güç tüketen yeni nesil mimariyi merakla bekliyoruz.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER