Üye Kayıt Üye Giriş

Texas Instruments, 1700 Kişiyi Çıkarıyor


Texas Instruments, 1700 Kişiyi Çıkarıyor


Mikroişlemci üreticilerinden Texas Instruments, dünya çapındaki iş gücünü azaltacağını duyurdu. Bu açıklamaya göre 1700 kişi ilk etapta işten çıkartılıyor.

Mobil işlemci segmentinin başarılı firmalarından Texas Instruments, son yıllarda kendisini bu konuda biraz rölantiye almıştı. Zaten yaptığı açıklamada bu pazardan tam olarak çekilmeyeceklerini fakat artık ağırlıklarını gömülü sistemlere vereceklerini belirtmişti.

Açıklanan son karara göre TI, 1700 kişinin işine son veriyor.. Bu işten çıkarmaların ardından TI, 2013 yılının sonuna kadar 450 milyon Dolar tasarruf etmiş olacak.

2013 yılının ilk çeyreği gibi ARM Cortex A15 ve PowerVR GPU'larının yeni nesil versiyonunu kullanan TI-OMAP 5 serisi çipsetlerini duyuracak olan firma, mobil sektörden tam olarak çıkmıyor fakat gücünü yavaş yavaş gömülü sistemlere aktarıyor. Bu tasarruftan elde edilen gelirde gömülü sistemler için yapılacak yeniliklerde kullanılacak.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER