Üye Kayıt Üye Giriş

AMD'nin Tahiti LE Modeli 27 Kasım'da


AMD'nin Tahiti LE Modeli 27 Kasım'da


AMD'nin Radeon HD 7900 ailesinde kullandığı Tahiti GPU'sunun kırpılmış sürümünü kullanan Tahiti LE GPU'sunun kullanılacağı yeni model 27 Kasım'da çıkacak.

AMD'nin uzun bir süredir konuşulan ve son dönemde bu dedikoduların iyice sıklaştığı Tahiti LE GPU'su, nihayet 27 Kasım'da resmiyete kavuşacak.

Daha önce yaptığımız haberlere göre Radeon HD 7890 ya da 7930 olarak adlandırılmasını beklediğimiz ekran kartı, Radeon HD 7950 ile 7870 arası bir performans sunacak.

Nvidia'nın orta ve orta üst segmentte pek çok model piyasaya sunmasının ardından, AMD'nin de böyle bir model çıkarması bekleniyordu.

AMD başta olmak üzere pek çok firma, ara modelleri oldukça severler. Çünkü fabrikasyon sürecinde her çip, istenilen verimde çalışmayabiliyor. Örnek olarak vermek gerekirse Radeon HD 7970 ve 7950 olamayan fakat çalışan GPU'lar, daha düşük değerlerde, alt model olarak satılabiliyor. Bu sayede firma zarar etmemiş oluyor.

Daha önce Radeon HD 4830, HD 5830 ve HD 6930 ile aynı stratejiyi izlemişti. Hatta Radeon HD 6930, HD 6950'den daha yüksek güç tüketip, daha düşük performans vererek, ilgimizi çeken bir model olmuştu.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER