Üye Kayıt Üye Giriş

PlayStation 4'e Sert Korsan Önlemi


PlayStation 4'e Sert Korsan Önlemi


Oyun dünyasını yerinden sallaması beklenen Sony'nin beklenen yeni nesil konsolu PlayStation 4, korsana karşı çok sert bir uygulamayla birlikte gelebilir.


Sony'nin dünyayı kasıp kavuran oyun konsolu PlayStation 3'ün piyasaya çıkmasının üzerinden epeyce zaman geçince, oyuncular yeni nesil için arayışa geçmişlerdi.

Son iki yıldır rakip Microsoft'un beklenen yeni konsolu "XBox 720"ile ilgili dedikoduların yanına Sony'nin PlayStation 4'ü katılmış, 2014'e kadar satışa sunulacağı tahminlerinde bulunulmuştu.

 Konsolun takipçilerinden NeoGAF üyeleri ise, bugün ortaya attıkları bir iddia ile PS4'ün yolunu gözleyenler için şok niteliğinde bilgiler paylaştı.

Ellerine geçen bir patent detayının NFC (yakın alan iletişimi) bağlantılı etiketler ile alakalı olduğunu söyleyen üyeler, böylece bir oyunun tek bir konsola bağlanması olasılığını dile getirdi.

Oyun Paylaşımı Sona Erebilir!

Korsanın önüne geçmek için ikinci el oyun pazarını ortadan kaldırmak maksadıyla yapılabilir dedikodusu eğer gerçek olursa, uzmanlara göre satışlarda ciddi bir düşüş yaşanabilir. Zira satın alınan oyunun sadece tek bir konsolda çalışması, arkadaşlar arasında dahi takas ihtimalini bitirmesi oyuncuları gelişi beklenen PlayStation 4'ten uzaklaştırabilir.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER