Üye Kayıt Üye Giriş

Windows 8 Pro, Tablette Şişiyor!


Windows 8 Pro, Tablette Şişiyor!


Windows 8 Pro işletim sistemine sahip bir tablet alacaklar, küçük bir sürprizle karşılaşabilirler. İşletim sisteminin kapladığı hacim, kullanıcıları zor durumda bırakabilir. İşte detaylar.


Windows 8 Pro işletim sistemine sahip olarak çıkacak, Intel işlemcilerini kullanacağı için önceki Windows sürümlerinde de çalışan uygulamaları çalıştırabilecek olan Microsoft Surface Pro kullanıcılarını küçük bir sürpriz bekliyor.

Softpedia'nın haberine göre, 128 GB'lık depolama alanı ile beraber satışa çıkacak olan Surface Pro'nun kullanılabilecek alanı, sadece 83 GB olacak.

Geriye kalan 45 GB'lık alanı ise Windows 8 Pro işletim sistemine ait dosyalar kullanacak.

64 GB, intihar sebebi!

Firma, çıkar yol olarak USB 3.0 yuvasını işaret etse de, kullanıcıların çoğu mobil cihazıyla beraber taşınabilir diski ile gezmek istemiyor.

Bulut bilişim kartını masaya yatıran firmayı bu sefer de ülkemizdeki yetersiz upload hızları zor durumda bırakıyor ve depolama alanı, kalıcı bir sorun olmaya devam ediyor.

Eğer sahip olduğunuz cihaz 64 GB olursa ve bu cihaza Windows 8 Pro kurmak isterseniz, o zaman günün büyük bölümünü, size kalan 19 GB'lık alanı nasıl harcayacağınızı düşünerek geçirebilirsiniz.
 

 

 


Sakin olun, sorun yok!

Buraya kadar yazdıklarımız gerçekten kabus gibiydi. Şimdi gelelim iyi habere.

Geçtiğimiz günlerde Bilişim Muhabirleri Derneği üyeleri ile kendi ofisinde kahvaltı yapan Microsoft Türkiye Ülke Müdürü Tamer Özmen'in yaptığı açıklamalara göre; firmanın, Surface Pro'yu Türkiye'ye getirmek gibi bir planı, kısa vadede bulunmuyor.

Böylece "Neden 45 GB?" gibi bir sorunumuz da olmayacak.

 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER