Üye Kayıt Üye Giriş

6 GB'lık GeForce Titan Geliyor!


6 GB'lık GeForce Titan Geliyor!


Nvidia'nın yeni Tesla ailesinde kullanılacak olan ve daha sonra GeForce GTX 780 olarak uyarlanması beklenen Titan adlı ekran kartının özellikleri belli oldu.


Yeni konsolların tanıtılmadığı günümüzde, özellikle bilgisayar dünyasındaki donanımları çok zorlayacak oyunlar maalesef piyasada bulunmuyor. Yaklaşık 2 senelik orta üst segment ekran kartları, hala kullanıcılara başarılı bir oyun performansı sunabiliyorken, kullanıcılar da bu yüzden sistemlerini pek de güncelleme gereği duymuyorlar.
 


Eskiden her yeni Windows sürümüyle beraber güncellenen DirectX modellemeleriyle beraber, yeni DirectX sürümünü destekleyen ekran kartları satın alınır, ve bu farkı bize yaşatacak oyunlar da piyasaya sunulurdu.
 


PlayStation 4 ve yenilenen Xbox'ın 2013 ya da 2014 yılında çıkacak olmasıyla beraber, bilgisayarlardaki oyun sektörü de hızlanacak. Özellikle bu yeni konsollar için hazırlanan oyunlar, en çok donanım üreticilerine yarayacak.
 


Ekran kartlarına sadece oyun gözüyle bakmadığımızda, tasarlanan pek çok ürünün bu güçlü kartların sayesinde hazırlandığını görüyoruz. Gerçek zamanlı render alınmasını sağlayan yeni nesil ekran kartları, özellikle Nvidia'nın Tesla ailesi sayesinde büyük bir ivme kazandırdı.

GeForce Titan geliyor!
 


Nvidia'nın GK110 GPU'sunu kullanacağı Titan kodlu ekran kartı, Tesla K20X hızlandırıcısını kullanıyor. Tam 2880 CUDA çekirdeğine sahip olacak olan ekran kartı, 732 MHz hızında çalışacak ve bu düşük hıza rağmen 235 Watt TDP değerine sahip olacak.
 


Nvidia'nın güncel ürün gamındaki en güçlü grafik işlemci olan GK104'ten çok daha donanımlı olan GK110, 7.1 milyar transistörden oluşan bir dev.
 


Referans Titan ekran kartının 6 GB GDDR5 bellek ile geleceği belirtilirken, GPU'nun 384 bit bellek arayüzünü desteklediği konuşuluyor. Yeni Tesla ekran kartı olması beklenen GeForce Titan'ın bir değişik versiyonu da, GeForce GTX 780 olarak yeni seri adı altında oyunculara sunulabilir. Önümüzdeki aylarda çıkacak olan performans canavarını merakla bekliyoruz. 

AÖF Kredili Sistem - AÖF Kredili Sistem Görüntülü Eğitim Seti- AÖF Matematik-1 Eğitim Seti - AÖF Genel Muhasebe-1 Eğitim Seti - AÖF İşletme Eğitim Seti - AÖF Hukukun Temel Kavramları Eğitim Seti - AÖF İktisat-1 Eğitim Seti


 
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER