Üye Kayıt Üye Giriş
biz-sizi-arayalim
biz-sizi-arayalim
KPSS Eğitim Seti
Masaüstü bilgisayarı cebe sığdırdılar
Masaüstü bilgisayarı cebe sığdırdılar
Avast ve Windows Güncellemeleri Çakışınca!
Avast ve Windows Güncellemeleri Çakışınca!
Toshiba'nın İddialı Bilgisayar Tableti!
Toshiba'nın İddialı Bilgisayar Tableti!
Yeni Microsoft'un Windows tanıtılıyor
Yeni Microsoft'un Windows tanıtılıyor
Skype 7, Mac ve Windows İçin Yayınlandı!
Skype 7, Mac ve Windows İçin Yayınlandı!
kpss-egitim-setleri

EMAIL HOSTING NEDİR?


Fransızca Görüntülü Eğitim Seti

EMAIL HOSTING NEDİR?Email Hosting, elektronik yazışmalarınızda kendi domain adınız altında kullandığınız e-postaların sunucuda barındırılmasıdır. Normalde her web hosting paketimizde kullanabileceğiniz email hesapları vardır. Fakat bir web hosting paketi almadan sadece emaillerinizi kullanmak isterseniz yada şirketiniz bünyesindeki personelinize email dağıtacaksanız veya web sitenizden ziyaretçilerinize email hizmeti vermeyi düşünüyorsanız bu hizmetimiz sizin için idealdir. Emailler pop yada web mail olarak iki tipte kullanılabilir.

PopMail Nedir?


Popmailde emaillerinizi bilgisayarındaki Outlook, Endura gibi mail programlarıyla kullanırsınız. Bu programlar gelişmiş özelliklere sahiptir. Mail programını çalıştırdığınızda web sunucusundan emaillerini bilgisayarınıza indirirler. Fakat bazı virüslü yada worm taşıyan emailler bu programların açıklarını kullanarak sisteminize zarar vermeye çalışırlar. Siz bu virüslü emailleri açmasınız bile yine size zarar vereceklerdir. Popmailin diğer bir dezavantajı emaillerinize bilgisayarınız dışında başka yerden ulaşmanız zordur. Bu yabancı bilgisayarlara belki pop3 ayarlarınızı girerek maillerinizi kullanabilirsiniz ama emaillerinizin güvenliği bakımından sakıncalara da maruz kalabilirsiniz.

WebMail Nedir?


Webmailde emaillerinize popmailinin aksine her yerden ulaşabilirsiniz. Çünkü bu programlar web tabanlı programlardır ve mail ayarlarınızı tekrardan girmenize gerek kalmadan direk emaillerinizi kullanabilirsiniz. Örneğin; Hotmail, Yahoo webmail tarzı hizmet veren email servisleridir. Ayrıca webmailinize gelen viruslu bir mail sizi o emaili açmadıkça sizi etkilemez. Webmailin dezavantajı olarak popmail programları kadar çok detaya sahip değillerdir. Ancak yine kullanabileceğiniz çoğu özellikle email ile ilgili işlemlerinizi yapmada sorun yaşamazsınız.

Neden Email Hosting Avantajlı?


En büyük avantajı email başına fiyatın çok düşmesi be böylece toplu kullanacağınız email hesapları için size düşük maliyetler getirmesi.

SMMM Eğitim Seti
Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

SEO En İyi SEO Firması Opencart Opencart E Ticaret İngilizce Öğren Fransızca Öğren Rusça Öğren Arapça Öğren Almanca Öğren Çince Öğren Japonca Öğren İspanyolca Öğren Hollandaca Öğren Kürtçe Öğren