Üye Kayıt Üye Giriş

Yeni Seo Kriteri – Ziyaretçi Kaynaklı SEO


Yeni Seo Kriteri – Ziyaretçi Kaynaklı SEO

Son zamanlarda yaşanan birçok sitedeki düşüş, yeni algoritmanın etkisiyle olmaktadır. Aslında önceden de bir etken olarak değerlendirilen kriter son zamanlarda çok daha fazla öneme sahip olmaktadır. Kullanıcı bazlı seo tamamiyle sitelerin kullanıcı memnunniyetini sağlamasıyla alakalı seo kriteridir ve sıralamadaki önemi oldukça fazladır.

Sitelerinizin ziyaretçi memnuniyetini sağlayan çeşitli ölçüm araçları ve özellikleri bulunmaktadır. Örneğin Alexa ve Google Analytics bazlı ölçümler yapılarak Kullanıcıların site üzerindeki faaliyetleri yorumlanarak değerlendirmeye alınmaktadır. Kullanıcı memnuniyetinin değerlendirilmesinde dikkate alınan başlıca özellikler aşağıdaki gibidir;

Günlük ve belirli tarihler arasındaki ziyaretçi sayısı
Anahtar Kelime kaynaklı ziyaret analizi
Hemen çıkma oranı
Sayfa görüntüleme sayısı
Yeni ziyaretler & ziyaretçi bağımlılığı
Trafik kaynakları : Arama motorları, yönlendiren siteler, doğrudan trafik
En çok ziyaret edilen sayfalar
Ülke ve şehir bazlı ziyaretçi istatistiği
Sitede geçirilen süre
Kullanılan işletim sistemleri, tarayıcı, ekran çözünürlükleri ve bağlantı hızları
Ve daha birçok istatistik

Ziyaretçilerin davranışları üzerinden elde edilen bu veriler, Google gözünde ziyaretçi memnuniyeti derecesini belirtir. Bunlara bağlı olarak da sitenin sıralamasını belirler. Yeni algoritma değişiklikleri sayesinde ziyaretçi davranışları oldukça fazla öneme sahip olmaktadır.

Son zamanda yaşanan pek çok düşüşün sebebi sanıldığının aksine filtre değil ziyaretçi bazlı seo algoritmasıdır. Bu algoritma değişikliği Seohocasi.com’un birinci sıraya çıkmasında da büyük öneme sahiptir.

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER