Üye Kayıt Üye Giriş

Negatif Seo


Negatif Seo

Negatif Seo arama motoru optimizasyonunun tersidir Seo uygulamalarının amacı bir sayfanın, sitenin arama sonuçlarında görünülürlüğünün arttırılmasını hedefler. Negatif seo bu işlemin tersini, bir sitenin arama sonuçlarındaki performansını kötü etkilemeyi, sıralamasını düşürmeyi amaç edinir.

Penguen güncellemesi, Webmaster araçları paneline gelen Backhat seo uyarıları negatif seo uygulamalarının daha da yaygınlaşabileceğini, daha kolay uygulanabilineceğini düşünenlerin sayısını arttırdı. Şimdi dilerseniz, şirketlerin rakiplerinin organik Google sıralamalarını negatif etkilemeyi amaç edinen negatif seo uygulamaları neden uygulanır, bu uygulamalardan nasıl korunulur ondan bahsedelim.
Negatif seo neden kullanılır

Negatif seo kullanılmasının, negatif seo yapılmasının üç temel nedeni vardır:

Rakipleriniz sizin sıralamalarınızı kötüleştirmek için yapabilirler. Bu metoda sıralama budama denir. Kötü amaçlı seo uzmanlarının hedefledikleri sitelerin, çalışma yaptıkları sitenin yükselmesi için diğer sitelerin alçalmasını sağlamalarıdır. Başka sitelerin üzerine basarak da yükselme diyebiliriz.
Kendi şirketiniz, siteniz hakkında yapılan kötü bir haberi, bilgiyi alt sayfalara gömmek için yapılabilir. Sanal imaj yönetimi olarak da adlandırılır. Şirketinizin ismini aradığınızda ilk sırada şikayetimvar sonucunun listelenmesi hiç de hoş olmayabilir. Ya da meşhur örnek “miserable failure” aramasında George W. Bush profilinin çıkması gibi.
Kişisel nedenlerle, hedefli negatif seo atakları yapılabilir. Siyasi, kişisel ya da ekonomik nedenlerle bir sitenin, bir sonucun hedeflenmesidir. Hayvan hakları koruyucusu şirketlerin özellikle testlerinde hayvan kullanan ilaç firmalarına bu metotları uyguladığı biliniyor.
 

Bilgisayar Dershanesi Ders Sahibi;
Bilgisayar Dershanesi

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER