Üye Kayıt Üye Giriş

3D STUDIO MAX İLE KARAKTER MODELLEME Ürün Fiyatı : 35 TL


SMMM Staja Başlama Görüntülü Eğitim Seti
OKU, İZLE, DİNLE, ÖĞREN! 3 DVD 22 SAAT VİDEO

Ali Murat SÜMEN


 

Low Poly / High Poly Karakter Modellemeyi Bu Set ile Öğrenin!


 

22 Saatlik 3 DVD Eğitim Seti ile Eşsiz bir kaynak!

 

 

Karakter modelleme konusu, katı modelleme ve mimari modelleme konularından biraz daha farklı süreçlere sahip; daha çok bilgi, gözlem ve birikim gerektiren bir konudur.

 

Bu eğitim setinde modelleme aşamaları anlatılan karakter modeli, fantastik kitap ve filmlerden tanıdığımız bir yaratık olan orc türündeki karakterlerin bir versiyonu olacaktır. Karaktoris ismini verdiğimiz bu karakterin modelleme sürecinde, 3D Studio Max programının yanı sıra ZBrush, UVLayout, Photoshop, Topogun ve Crazy Bump programlarını da kullanılmaktadır.

 

3D Studio Max sahnesinde modellenen karakter modeli, ZBrush sahnesinde daha detaylı ayrıntılara, dokulara ve renklere sahip olduktan sonra, çalışmanın son hali yine 3D Studio Max sahnesi üzerinde tamamlanacaktır.

Bu eğitim setinde düşük poligonlu modellenen karakter modellerinin, nasıl yüksek poligonlara sahip detaylandırmalarının yapıldığını ve kaplama işlemleri için nasıl texture dosyaları hazırlandığını öğreneceksiniz.

 

Çalışmanın sonunda, animasyona hazır hale gelen bir karakter modeline sahip olacaksınız.

3 boyutlu tasarım programlarını kullanmaya alışık olan ya da hiç bir tasarım programı ile çalışmamış olan, kısacası yediden yetmişe herkesin anlayabileceği şekilde hazırlanan eğitim seti ile konu hakkında tecrübe sahibi olsun ya da olmasın herkes karakter modelleme sürecini rahat bir şekilde öğrenebilecektir.

 

Kitap ve 22 saatlik video kaynaklarından yararlanarak çalışmalarınızı gerçekleştirirken, kaynaklar içerisinde bulunan örnek çalışma ve referans dosyaları ile kolay bir şekilde karakter modelleri tasarlayabilirsiniz.

 

Kitap ile birlikte verilen 3 DVD’ içerisinde de hem eğitim videolarını hem de modelleme sürecine ait her bir adımın kaynak dosyasını bulacaksınız.

 

Başlıca Konu Başlıkları:


 
-  Karakter Modellemeye Genel Bakış
-  Karakter Modelleme Ortamının Hazırlanması
-  Gövdenin Modellenmesi
-  Bacak ve Ayakların Modellenmesi
-  Kol ve Ellerin Modellenmesi
-  Kafa ve Yüz Modellenmesi
-  Göz ve Kulak Modellenmesi
-  Ağız ve Dişlerin Modellenmesi
-  Zırh ve Kıyafet Modellenmesi
-  UVLayout ile Unwrap İşlemleri
-  ZBrush Arayüzü ve Sculpting Kavramı
-  Stroke, Brush ve Alpha Tipleri
-  Modelin Sculpting İçin Hazırlanması
-  Zırh Parçalarının Sculpting İşlemleri
-  Etek Sculpting ve Renklendirme İşlemleri
-  Gövde Sculpting İşlemleri
-  Yüz ve Kafanın  Sculpting ve Renklendirme İşlemleri
-  Model Parçalarının Renklendirme İşlemleri
-  ZBrush ile Diffuse Map Bake İşlemleri
-  Topogun ile Normal Map Bake İşlemleri
-  Texture Parçalarının Birleştirilmesi
-  Material Kaplama İşlemleri
-  CrazyBUmp ile Specular Map Düzenleme İşlemleri
-  ZBrush Render İşlemleri
-  3D Studio Max Render İşlemleri
 
     Set İçerisinde Anlatılan Programlar
 

-  3D Studio Max
-  ZBrush
-  Photoshop
-  UVLayout
-  Topogun
-  CrazyBump
 
 
 

Yazarımız Hakkında

 

Ali Murat SÜMEN, Mezun olduğu Süleyman Demirel Üniversitesi lisans eğitimi sırasında part-time olarak Bilgi İşlem Dairesi ve Uzaktan Eğitim Meslek Yüksek Okulu'nda çalışırken Fireworks, Photoshop ve Flash gibi Adobe ürünleri ile 3D Studio Max konularında uzmanlaştı ve üniversite bünyesinde çeşitli seminerler düzenledi. Lisans eğitiminin son senesinde Tubitak ve Microsoft tarafından desteklenen Boğaz Harbi bilgisayar oyunu projesinde yer aldı. Lisans eğitiminden sonra Microsoft Ankara İnovasyon Merkezi bünyesinde Boğaz Harbi projesi üzerinde çalışmaya devam etti ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen Teknogirişim Sermayesi desteğini alan ekibiyle birlikte Kodgraf Oyun Stüdyosu'nu kurdu. Odtü Teknokent'de bulunan Kodgraf Oyun Stüdyosu bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.
3D STUDIO MAX İLE KARAKTER MODELLEME
Fransızca Görüntülü Eğitim Seti