Üye Kayıt Üye Giriş

Google ile Bing’i Bir Arada Kullanma


Google ile Bing’i Bir Arada Kullanma

 

Arama Motoru sayfaları belki de internette harcadığımız zaman içerisinde en fazla ziyaret ettiğimiz sayfalar. Bazılarımız Google, bazılarımız Bing, bazılarımız Yandex gibi arama motorları benim için vazgeçilmez demektedir. Bu arama motorlarının hepsinin birbirinden önemli işlevleri var ve her geçen gün bu işlevlere yenisi eklenmekte.

Bu arama motorlarının sonuçlarını bir arada görme şansımız olsa ne güzel olurdu diyorsanız buyrun bu amaçla kullanabileceğiniz 4 ayrı site :

Bing Vs. Google

Adından da tahmin edebileceğiniz gibi Bing Vs. Google, iki arama motorundan sonuçları yan yana karşılaştırmanıza izin veriyor. Arama dizisini yazıp Search düğmesine basmanız yeterli, Google ve Bing’den alınan sonuçlar yan yana gösteriliyor.

Qrobe.it

Qrobe.it, sadece Google ve Bing ile yetinmiyor, onların yanına Ask.com‘u da ekliyor. Arayacağınız şeyi yazıp Search’e basmanız yeterli; bir sonraki sayfada üç arama motorundan elde edilen sonuçları bir arada görebiliyorsunuz.

Askboth

2009′dan beri beta aşamasında olan sitenin temel işlevi, arama sonuçlarını Google ve Bing’den bir araya getirerek göstermek. Google sonuçlarını solda, Bing sonuçlarını ise sağda gösteren Askboth, orta sütunda Twitter’dan içerikler gösteriyor.

Specra

Listemizdeki diğer hizmetlerle aynı işlevleri sunan Specra’nın farkı, Google, Bing veya Yahooarama motorlarına çeşitli ağırlıklar tanımlayabilmeniz. Specra’da yaptığınız aramalar, üç arama motorundan alınıyor ve tanımladığınız ağırlıklara göre “basit bir algoritma” yardımıyla sıralanıyor.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER