Üye Kayıt Üye Giriş

Yazılımsız Bilgisayarı Karıştıranları Bulun


Yazılımsız Bilgisayarı Karıştıranları Bulun

Zamanımızın büyük çoğunluğu artık bilgisayarlarımızın başında geçiyor. Bazen bilgisayarı açık bırakıp nefes alma ihtiyacımız elbette oluyor. Bu sırada çalıştığımız ortamlarda güven vermeyen bazı eller bizim açık bıraktığımız bilgisayarı kurcalama olasılığı elbette var. Bu durum için bir yığın uygulama elbette bulunmakta. Fakat herhangi bir program kurmadan bilgisayarımızı kurcalayanı bulmak neler yaptıklarına bakmak hiç de fena olmazdı.

Bu amaçla Mouse Lock isimli web uygulaması kullanılabilir. Biz başında değilken bilgisayarınızı karıştırdığından şüphelendiğiniz kişileri iş üstünde ve suç üstü yakalamanız artık işten bile değil.  Google hesabınızla bağlanarak faydalanabileceğiniz uygulama, belirlediğiniz şifreyi giremeyen kullanıcıların fotoğraflarını çekerek size e-posta ile gönderiyor.

Aktif olduktan sonra internet tarayıcınıza ufak bir ok şeklinde ilişen Mouse Lock, yeni bir sayfa açıldığında harekete geçiyor ve kullanıcı birkaç saniye içinde belirlenen şifreyi girmezse, fare hareket ettirildiği anda bilgisayar başındaki kişinin fotoğrafını çekiyor. Uygulamanın bilgisayarı kilitleme ya da kullanımı engelleme gibi seçenekleri bulunmuyor ama eğer siz ortalarda yokken işlerinizin kurcalandığınızdan şüpheleniyorsanız, bu fazla meraklı kişilerin kim olduğunu öğrenmenize yardım ediyor.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER