Üye Kayıt Üye Giriş

Web Sitesi Olanlara : Google Etiket Yöneticisi


Web Sitesi Olanlara : Google Etiket Yöneticisi

 

Bir web siteniz var ve Google Google Analytics  hesabı açtınız. İşte Google bizlere sitelerimize etiket oluşturmak konusunda da yardım etmeye hazır.  Google Etiket Yöneticisi, sitenize eklemek istediğiniz etiketleri kolay bir şekilde yönetmenizi sağlıyor. Adwords, Google Analytics etiketleri ile Google dışı eklemek istediğiniz etiketleri, site kodunu düzenlemeden Google Etiket Yöneticisi arayüzünden ekleyebilir, düzenleyebilir ve güncelleyebilirsiniz. Güzel hizmet.

Google Etiket Yöneticisi ile hata yapma olasılığınız azalır ve web yöneticisi görevlendirmek zorunda kalmazsınız, etiketleri kendiniz kolay ve hızlıca sitenize ekleyebilirsiniz.

Google Etiket Yöneticisi’nin birçok avantajı vardır. HTML’nizde değişiklik yapmadan etiket ekleyebilir, var olan etiketleri güncelleyebilir ve kaldırabilirsiniz.

Web yöneticisi yardımı almadan etiketleri kolaylıkla yönetebilirsiniz. İş akışı araçları da etiketlerinizin amaçladığınız şekilde doğru çalışıp çalışmadığını öğrenmenize yardımcı olur. Ayrıca sitenizde tetiklenen tüm etiketleri ve bu etiketlerin nerede tetiklendiğini kolay bir şekilde görebilirsiniz.

Google Etiket Yöneticisi (Google Tag Manager) nasıl çalışır

Google Etiket Yöneticisi ara yüzünden alacağınız (kapsayıcı snippet olarak adlandırılır) kodu web sitenizin tüm sayfalarına yerleştirmeniz gerekmektedir.

Bu kod, sitenizdeki Adwords, Google Analytics ve Floodlight etiketleri ve web sitenizdeki diğer etiketlerin yerini alır. Kod web sitelerinizin tüm sayfalarına eklendiğinde, Google Etiket Yöneticisi hesabınızdan etiket ekler ve mevcut etiketleri günceller veya yönetirsiniz.

Tek Bir Google hesabından birden çok Google Etiket Yöneticisi hesabı oluşturabilir veya yönetebilirsiniz. Böylece birden fazla web sitesi için web sitesi izlemeyi ve kampanyaları yönetebilirsiniz. Google Etiket Yöneticisi’nde oturum açtığınızda tüm Google Etiket Yöneticisi hesaplarının listesini görebilirsiniz.

Google Etiket Yöneticisi hesabı oluştururken sizden kapsayıcı da oluşturmanız istenecektir. Kapsayıcı, belirli bir web sitesine yönelik tüm etiketleri içerir. Dolayısıyla kapsayıcıya site adını vermek en iyisidir. Yeni bir web sitesi için etiket yönetmeye başlamak için önce kapsayıcı oluşturulması gerekir.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER