Üye Kayıt Üye Giriş

Daima Internette Olmalıyım Diyenlere


Daima Internette Olmalıyım Diyenlere

 

Internet benim hayatım ve daima bağlı kalmalıyım diyorsanız akıllı telefonlar, tabletler, netbooklar artık boyut olarak da küçülüne bu cihazlarla da internete girmeniz mümkün oluyor. Evde, işte, seyahatte kısacası her yerde her an online kalmalıyım diyen kişiler hem iş hem eğlenceli amaçlı mutlaka olacaktır Elektronik postalarıma daima baklamalıyım, sosyal ağ güncellemelerini takip etmeliyim, arkadaşlarımla veya müşterilerimle mesajlaşmalıyım  diyenler nerde ise günün tamamı internernette geçiriyorlar. Yazıda her yerden internete bağlı kalabilmek için gerekecek donanım birimlerini kısaca anlatacağız :

3G destekli bir cihaz : 3G destekli bir cihaz ile hızlı internetin tadını çıkarabilir, bol miktarda veriyi hızla gönderip alabilirsiniz.

Cep telefonları : Yoldayken internete bağlanmanın en iyi yollarından bir tanesi de akıllı ceplerden geçiyor. Akıllı ceplerin çoğu, sizi internete bağlayacak bir web tarayıcısına ve sosyal uygulamalara sahipler.

Tethering : Akıllı cebiniz, kendisini internete bağlayabildiği gibi, çevresindeki Wi-Fi destekli cihazları da internete bağlayabilir.

3G USB modemler : İnternete bağlanmak için cep telefonunuzu kullanmak istemiyorsanız, mobil hizmet sağlayıcılarının sunduğu 3G modemlerden belirli bir ücret karşılığında faydalanabilirsiniz.

Wi-Fi bulucu : Kotanızın bitmek üzere olması gibi çeşitli nedenlerle bazen mobil bağlantıyı kullanmak istemeyebilirsiniz. Bu durumda iOSve Android’de bulunan Wi-Fi hotspot bulucu uygulamalarından faydalanabilir, ücretsiz internet bağlantısı sağlayan noktaları harita üzerinde bulabilirsiniz.

Güç : Sürekli internete bağlı olmak için cihazlarınızın güç ihtiyacını da tam olarak karşılamanız gerekiyor. Bunun için aracınızda bir şarj cihazına, yedek bir pile, çantanızda taşıyacağınız ek bir adaptöre ihtiyacınız olabilir.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER