Üye Kayıt Üye Giriş

Google Reader Alternatifleri


Google Reader Alternatifleri

 

Google, 8 yıldır hizmet veren Reader servisini 1 Temmuz itibari ile kapatıyor. Google Reader, internet sitelerini RSS üzerinden takip etme imkanı tanıyan Reader hizmetiydi. Bu kapama haberi üzerine bir çok kullanıcı alternatif servis arayışlarına başladı bile. İşte sizlere bir kaç alternatif.:

Bulut Tabanlı Rss Okuyucular: 

Birden fazla bilgisayarı gün içerisinde kullanmak durumunda kalıyorsanız bulut tabanlı  ve Google Reader benzeri olan bu tarz RSS okuyucuları tercih etmeniz iyi olacaktır.

NetVibes : Web tabanlı RSS okuyucular arasına oldukça popüler. Ücretli ve ücretsiz seçenekleri bulunuyor. Ücretsiz günlük ihtiyaçlarınızı karşılamaya son derece uygun. NewsBlur da Google Reader’a benzer arayüzüyle dikkat çekiyor. Basitçe üyelik oluşturup favori sitelerinizi istediğiniz bilgisayardan takip etmenize olanak sağlayan bir servis. Üstelik Android ve iOS uygulamaları var.

Feedly : Google Reader’dan farklı bir tasarıma sahip.  Gazete sayfasına benzer tasarıma sahip.  iOS ve Android uygulamalarının yanı sıra Chrome ve Firefox eklentileri ile kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışıyor.

The Old Reader:  Google Reader’ın eski tasarımına benzer bir tasarıma sahip.

Bilgisayar için RSS Okuyucular

Bu RSS okuyucular, Web tabanlı RSS okuyuculara göre daha kullanışsız. Bilgisayarınıza bir yazılım kurmanız gerekiyor. Farklı bir bilgisayarda RSS okuması yapamıyorsunuz.

Windows kullananlar için iki seçenek  : FeedDemon ve FeedReader.

Mac kullanıcıları için alternatif bir çok kullanıcısının tercihi olan  Reeder. Eğer Mac kullanıcısı iseniz son derece başarılı olan bu uygulamayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Sonuç

Kısaca alternatiflerimizi toplamak gerekirse, günümüzde kullanımı gittikçe artan akıllı telefon ve tabletlerimiz düşünüldüğünde web tabanlı RSS okuyuculara yönelmek daha mantıklı görünüyor.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER