Üye Kayıt Üye Giriş

Messanger’dan Vazgeçmek İstemeyenlere


Messanger’dan Vazgeçmek İstemeyenlere


Kısa bir süre önce yerini Skype’a bırakan Windows Live Messanger’ı geri getirmek ister misiniz? Messenger Reviver 2 adlı program ile Live Messener’ı eskisi gibi kullanabilirsiniz.

Microsoft’un uzun yıllar kullanılan anlık sohbet yazılımı Windows Live Messenger, bir süre önce yerini Skype’a bırakmaya başladı. 15 Mart tarihi itibarıyla sonlandırılmaya başlanan hizmet, bu ayın sonunda tamamen kapanacak.

Hali hazırda birçok kullanıcı Skype’a yönlendirilmiş durumda. Buna rağmen,yılların alışkanlığı kolay terkedilemiyor. Skype’ın, WLM’nin sunduğu stabileteyi sunmadığını düşüşünen ve istemediği gereksiz özelliklerden kurtulmak isteyen kullanıcıların yardımına Messenger Reviver 2 adlı program yetişti.

 

messanger-dan-vazgecmek-istemeyenlere-2

 

Program, bir takım onarımlar ve modifikasyonlar ile Windows Live Messenger ’08, ’09, ’11 ve ’12 sürümlerinin Microsoft’un erişim engeline rağmen çevrimiçi olabilmesini sağlıyor.

Şimdiki durumda, WLM ile çevrimiçi olmaya çalışan kullanıcılar “Daha yeni bir sürüm var. Devam etmek için yeni sürümü yüklemeniz gerekiyor. Bunu şimdi yapmak istiyor musunuz?” uyarısını alıyorlar. Messenger Reviver 2bu uyarıyı ortadan kaldırarak, WLM’ye erişim olanağı sağlıyor.

 

messanger-dan-vazgecmek-istemeyenlere-3

 

Buradan ücretsiz indirilen program Windows XP’den Windows 8′e kadar tüm sürümlerde kullanılabiliyor. Programın yüklenebilmesi için sistemde en az .NET Framework 2.0′ın (3.5 ya da 4.0 tavsiye edilir) kurulu olması gerekiyor. Otomatik kuruluma sahip program, kurulum sırasında sistemdeWindows Essential kurulu değil ise yükleme teklifinde bulunuyor, yüklü ise yeniden yükleme yapıyor.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER