Üye Kayıt Üye Giriş

Google Yazı Tipleri SkyFonts ile PC’lere Taşınıyor


Google Yazı Tipleri SkyFonts ile PC’lere Taşınıyor

 

Fonts hizmetini geçtiğimiz ay kullanıma sokan Google, web için optimize edilmiş ücretsiz yazı tiplerini Skyfont ile çevrimdışı kullanıma açtı.

Google’ın 2011 yılında kullanıma soktuğu “Google Web Fonts” hizmeti geçtiğimiz ay yenilenmiş ve “Google Fonts” adını almıştı.

Google.com/fonts adresinden ulaşılan yeni site, web için optimize edilmiş 600′ün üzerinde yazı tipini ücretsiz olarak sunmaya devam ederken, modernleşen arayüzü ile kullanıcılara çeşitli yazı tiplerini sözcük, cümle ve paragraf olarak görme olanağı da sağlamıştı.

Bugün ise, Google Fonts arşivindeki yazı tipleri Skyfonts aracılığı ile indirilebilir hale geldi. Yapılan açıklamada, Google Fonts’un amacının her zaman güzel ve açık kaynaklı yazı tiplerini hızlı ve ücretsiz olarak Web’e getirmek olduğu vurgulandı. Ayrıca, bugünden itibaren Google Fonts’da bulunan tüm yazı tiplerinin çevrimdışı kullanım için indirilebileceği belirtildi.

Google Fonts’da yer alan yazı tiplerini bilgisayarınıza indirebilmek için öncelikle buradan Skyfonts’u yüklemeniz gerekiyor. NET Framework 4.0′a ihtiyaç duyan program, eğer yüklü değil ise otomatik yükleme gerçekleştiriyor.

Kurulum tamamlandıktan sonra programı çalıştırıp, burada yer alan “Browse Google Fonts” butonuna tıklayarak istediğiniz yazı tipini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER