Üye Kayıt Üye Giriş

Sosyal Ağ Engellemelerine Hazırlıklı Olun


Sosyal Ağ Engellemelerine Hazırlıklı Olun

 

Sosyal ağ kullanımının sorgulanmaya başladığı şu günlerde yasak gelme durumuna şimdiden hazırlıklı olmak gerekiyor. En azından bazı kurumlarda ağ tarafından sınırlamalar getirilebileceği görülüyor. Eğer sizlerde bu durumdaki engellemeleri kaldırmak istiyorsanız yazımız sizlere faydalı olacaktır.

 

sosyal-ag-engellemelerine-hazirlikli-Olun

 

Servis sağlayıcınızın DNS sunucuları isteklerinize yeterince hızlı yanıt vermiyorsa, sörf hızınız düşebilir. Farklı bir DNS sunucusu kullanarak daha hızlı bir gezinti deneyimi yaşayabilirsiniz.

Daha iyi bir DNS sunucusuna geçmek için Windows’ta sağ alttaki ağ durumu simgesine sağ tıklayın ve “Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni Aç” seçeneğine tıklayın. Şimdi sol taraftan “Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin” bağlantısına tıklayın.

Şimdi DNS ayarlarını değiştirmek istediğiniz ağ bileşenine sağ tıklayın ve Özellikler’e tıklayın. Ağ kartınızın özellikleri açıldığında Internet Protocol Version 4 (TCP / IPv4)’ü seçip Özellikler’e tıklamanız gerekli.

Açılan pencerenin alt tarafında DNS ayarlarının “otomatik” olarak ayarlandığını göreceksiniz. DNS adreslerini kendiniz girebilmeniz için “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

OpenDNS için şu adresleri girebilirsiniz;

Tercih edilen: 208.67.222.222

Diğer (alternatif): 208.67.220.220

Google’ın DNS sunucuları için;

Tercih edilen: 8.8.8.8

Diğer (alternatif): 8.8.4.4

Tamam’a tıkladığınızda yeni DNS sunucunuzu kullanmaya başlayabileceksiniz.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER