Üye Kayıt Üye Giriş

Alternatif Arama Motorları


Alternatif Arama Motorları

 

Elbette Google’ın arama motorları içerisinde en fazla tercih edileni ve işlevsel olanı olduğu söylenebilir. Hatta Google arama operatörleri gibi gelişmiş özelliklerini kullanılarak daha da güçlü hale getirilebilir. Ancak bazı kullanıcılar Google kullanmaktan sıkılmış olabilir yada bize sağlayamadığı bazı işlevleri nedeni ile alternatif arayışı içerisine girebilirler. İşte sizlere alternatif olabilecek web arama motoru seçenekleri sunuluyor.

Attrakt: Attrakt, internette arama yapmanıza ve favori bağlantılarınızı bir yerde toplamanıza izin veriyor. Attrakt ile toplattığınız bağlantılarınız arasında da arama yapabilirsiniz.

CompletePlanet: Google’ın henüz indekslemediği sayfaları bulabileceğiniz iyi bir kaynak olan CompletePlanet, çok spesifik veritabanlarını (Dinamik Aranabilir Veritabanları gibi) aratabiliyor.

Quixey: Sadece uygulama arama işlevi sunan Quixey, yapmak istediğiniz işe göre gerekli uygulamayı bulmanıza izin veriyor. Google yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt’in desteğini arkasına alan Quixey, uygulama bilgilerini inceleme sitelerinden, blog’lardan, sosyal medya sitelerinden ve ek kaynaklardan sağlıyor.

Shodan: Shodan, herkese göre bir arama motoru değil. İnternete bağlı bilgisayarları ve diğer cihazları bulup nerede olduklarını gösteren araç, güvenlik uzmanlarına olduğu kadar hacker’lara da hizmet edebilir.

FindZebra: FindZebra, nadir rastlanan hastalıklarla ilgili bilgi bulmanıza izin veren bir arama motoru. Arama motoru, nadir rastlanan ve genetik 31.000 hastalıkla ilgili dökümanı içerisinde barındırıyor. Bu bilgiler 10 güvenilir kaynaktansağlanıyor. Google, nadir rastlanan hastalıklarda güncel ve doğru sonuçlar vermekte zorlanabilir; bu durumda FindZebra imdadınıza yetişecek.

Find The Best: Google, iki veya daha fazla bilgi setini karşılaştırmakta kullanabileceğiniz bir araç değil. Find The Best, her tür ürünün bilgilerini 9 geniş ürün kategorisi altında topluyor. Farklı ürünleri ve markaları karşılaştırarak satın alma kararınızı netleştirmeniz mümkün.

Ohmygodlol: Hastalıklarla ilgili aramalardan sonra belki biraz rahatlamak ve konuyu değiştirmek gerek. İnternetteki komik fotoğrafları arayan Ohmygodlol, aslında Google Custom Search’ü kullanıyor ancak doğru kelimelerle birçok eğlenceli fotoğraf bulabilirsiniz.

Wacko Search: Wacko Search, Google’ın yapamadığını yapan, size tamamen ilgisiz ve yanlış sonuçlar döndüren bir arama motoru.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x