Üye Kayıt Üye Giriş

Yararlı WordPress Eklentileri


Yararlı WordPress Eklentileri

 

Add Link to Facebook

 

yararli-wordpress-eklentileri-1

 

Bu zamana kadar gördüğüm en iyi Facebook optimize eklentisi. Sizi tek tek “facebook share, facebook login, facebook comment” eklentileri yükleyerek hem sitenizi yavaşlatan hem de komutlar arasında karışıklığa neden olma durumundan kurtarıyor. Bir eklentide hepsi mevcut, ayrıca yayınladığınız bir yazıyı otomatik olarak Facebook’ta paylaşıyor.

İndirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Counterize

 

yararli-wordpress-eklentileri-2

 

Bu da Add link to Facebook eklentisi gibi hepsini bir arada tutan bir uygulama.  En çok tıklanan sayfaları, son 24 saatte kaç kişinin sitenizi ziyaret ettiğini, yönlenen ve yönlendiren siteleri, sitenize gelen ziyaretçilerin işletim sistemini, en çok hangi kelimenin arandığı gibi sayısız özellik mevcut.

İndirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Google XML Sitemaps

 

yararli-wordpress-eklentileri-3

 

Eğer kod bilginiz fazla yoksa sizin için ideal bir uygulama. Sizin için bir site haritası oluşturup onu google, yahoo, bing ve diğer servislere gönderiyor. Ayrıca sayfa, yazı, arşiv gibi yerlerin ne kadar sürede bir taranacağını kendiniz seçebiliyorsunuz.

İndirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Gtrans

 

yararli-wordpress-eklentileri-4

 

WordPress için birçok translate uygulaması olsa da Gtrans bence en iyisi.  Hem widget oluşturma özelliği hem de bana göre çoğu translate eklentisinin dezavantajı olan siz seçmeden sayfayı çevirme durumu Gtrans’da yok. Sayfada default özellikle başlıyor. Tavsiye ederim.

İndirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Quick Adsense

 

yararli-wordpress-eklentileri-5

 

Eğer temanızda ayrıca adsense ekleme özelliği yoksa, adsense eklentileri içinde en tercih edilebilir uygulama. Sayfanın sağına soluna, yazının içine, ortasına gibi sizin tercihinize göre sayfaya yerleştiren özelliğiyle göz doldurucu.

İndirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

SEO Friendly Images

 

yararli-wordpress-eklentileri-7

 

WordPress için olmazsa olmaz eklentilerden. Sitenize yüklediğiniz resimlere kendiliğinde tag ve titleları atıyor. Böylece uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.

İndirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Seo Ultimate

 

yararli-wordpress-eklentileri-8

 

İşte geldik seo için en önemli programımıza. Buraya daha çok tercih edilen wordpress seo yoast ya da all in seo pack yazmamanın nedeni hepsini de kullanmış olmam. yoast ve all in seo pack’in daha kullanışlı ve bilgi gerektirmediği doğru olsa da aynı zaman da Google’da sandbox’a düşmenize neden olabilecek kadar da tehlikeliler. Bu yüzden daha kullanışlı olmasa da daha yenilikçi ve ileriyi planlamak isteyen site sahipleri için ideal.  10 farklı çeşit sayfasıyla size her şeyi düzenleme imkanı sunuyor. Robots txt. dosyası oluşturmaktan yenide title tag yazmaya hatta 404 hatası veren sayfaları verdiği anda sizi uyarmaya kadar. Aynı zamanda optimizesi mükemmele yakın olduğu için aramalarda başlık gözükmeme, description çıkmama gibi durumlarla karşılaşmıyorsunuz.

İndirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Si captcha Anti-Spam

 

yararli-wordpress-eklentileri-9

 

Zamanla bloğunuzun ziyaretçisi sayısı arttığında gerekli olabilecek eklenti. Sitenize gelen ziyaretçilerin arttığı an aynı zamanda spam botların da dikkatini çekersiniz ve otomatik yorumlar göndermeye başlanır. Bunu engellemek için sayı koruması veren eklentiyi indirmenizi tavsiye ederim.

İndirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Standout Content

 

yararli-wordpress-eklentileri-10

 

Google’ın Google News’lerine yazdığınız post’u da eklemek için mükemmel eklenti. Google News bir nevi bloglarda yeni yazılan yazıları derleme platformu olarak adlandırabilir. Backlink almak istiyorsanız tam size göre. Yazdığınız yazıyı yayımlamadan en altta “standout content” kutusunu işaretlemeniz yeterli.

İndirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Visitor Maps and Who’s Online

 

yararli-wordpress-eklentileri-11

 

Sitedeki online ziyaretçi sayısını gösteren aynı zamanda dünya haritası şeklinde ziyaretçilerin nereden bağlandığına bakabileceğiniz, Türkçe olması en büyük artısı olan güzel eklenti.

İndirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Wordfence Security

 

yararli-wordpress-eklentileri-12

 

Site güvenliği için olmazsa olmaz bir eklenti. Gün aşırı genel site taraması ve o an oluşan tehlikeyi, eklenti açıklarını size bildiren bir güvenlik uygulaması. İndirmenizi şiddetle tavsiye ederim.

İndirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

WP Super Popup

 

yararli-wordpress-eklentileri-13

 

Eğer splash bir reklamı sitenize entegre etmek istiyorsanız tam size göre bir uygulama. Kaç saniye gözükeceği, pop up ta çıkan çarpı işaretine kadar birçok özelliği mevcut. Ayrıca cacheleri temizleme yetkisiyle de istediğiniz kadar gözükmesini sağlayabiliyorsunuz.

İndirmek için burayı tıklayabilirsiniz.

 

 

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x