Üye Kayıt Üye Giriş

Pingil ile WordPress siteleriniz daha kolay indeks alsın


Pingil ile WordPress siteleriniz daha kolay indeks alsın

 

WordPress yapısı gereği çok sayıda CMS paket sistemlerden daha başarılı bir ping grafiği çizdiğinden seousu diğer sistemler ile kıyaslandığında sonsuz derecede değerli bir önem taşıyor diyebilmek aslında yanlış cümle kurmak demek olmaz. Bu sebeple ekstra olarak kendi kullandığınız web sitelerinize yeniden yeniden seo çalışması için örümcek yazdırmanız gerekmeyecektir.

Uzun zamandan bu yana Pingi adındaki ping servisini kullanıp sitenin alt tarafından da destek verdiğimi bu projeyi faydalı bulduğumu siz takipçileirm ile paylaşmıştım. Bu vesile ile Pingil kullananların sayısına dolaylı olarak teşvik ettiğimi de geçen bir sohbet arasında yinelemiş olduk. Şunu belirteyim en başında, bahsi geçen proje ile her hangi bir şekilde ortak çalışmışlığım bir ortaklığım veya benzeri bir iş birliğim olmadığı gibi, proje sahipleri ile de herhangi bir tanışıklığım yoktur. Burada amaç mantığın herkes tarafından kullanılmasını sağlamak onları bu duruma teşvik etmektir.

Kısaca Pingil nedir ?

Pingil Türk web programcıları tarafından geliştirilmiş, uzunca bir zamandır var olan bir pingleme sistemidir, ziyaretçi aldığınız her farklı ip den arama motorları ve diğer ping servislerine kullanıcı siteizi gezerken ping atar ve bu adresin yeniden değerlendirilip arama motorlarının konu ile yeniden bilgilendirilmesini sağlar. Bu sebeple , asla ve asla zararlı değil, aksine faydalı bir SEO aracı olarak da kullanılabilir.

Hali hazırda çok syaıda servis Pingil mantığında çalışmakta ve ücretsiz olarak hizmet vermekteydi , ancak bundan çok kısa bir süre öncesine kadar Pingil de tamamen ücretli idi. Bunun sebeplerini , ve şu an neden ücretsiz olarak servisin kullanıma sunulduğunu Proje destek forumlarından edindiğim detaylara göre, tamamen yabancı bir kaynaktan çok iyi yatırım alındığının altı çizilmiş oldu. Dolayısı ile sunucu masraflarının karşılanması durumunda en azından bir sene boyunca yeni pingil yapısını ücretsiz olarak artık isteyen herkes kullanabilecek.

Pingil Nasıl Kullanılmalıdır ?

Pingil , basit bir Javascript dosyası ve kodu ile siteye yerleştirildikten sonra, sayfalarınızın tamamında görünecek bir yere eklediğiniz takdirde, kullanmaya başlamış olacağınız gayet rahatsız etmeden çalışan bir yapı / servis. Zaten proje ile alakalı sorunlarını giderebileceğiniz kendi destek sistemlerinden de sürekli olarak destek alabiliyorsunuz.

Pingil WordPress temasına nasıl kurulur ?

Bunun için küçük bir fonksiyon yazarak durumu halledebiliriz.

function PozPingil_WP() { echo '<div style="display:none;"><script type="text/javascript" src="http://cdn3.pingil.com/js.php?d=DOMAININIZ.COM"></div></script>'; }add_action('wp_footer', 'PozPingil_WP', 100);

Üstteki fonksiyonu temamıza eekledikten sonra sayfalarınız otomatik olarak pinglenmeye başlayacaktır. Ek olarak ; Domaininiz.com yazan kısma kendi domain uzantınızı eklemeniz yeterlidir. WordPress harici kullanım için ise, sayfada istediğiniz herhangi bir yere;

<div style="display:none;"><script type="text/javascript" src="http://cdn3.pingil.com/js.php?d=DOMAININIZ.COM"></div>

kodunu eklemeniz yeterli olacaktır.

Bol hitler.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x