Üye Kayıt Üye Giriş

WordPress : Seo Eklentileri


WordPress : Seo Eklentileri

 

Hepsi bir arada SEO amaçlı kullanılan WordPress eklentileri..

1- All in One SEO Pack

Bu eklenti en önemli wordpress eklentileriden biridir. Sitemizin başlıklarını, etiketleri vs. gibi bölümleri otomatik düzenlemekle beraber, isterseniz kendi istediğiniz şekilde kodsuz şekilde düzenlemenize yardımcı olur. Yazı yazarken sitenize vereceğiz başlık aynı zamanda google’da indexlenen başlık olmasından dolayı seo açısından önemlidir. Belki siz sitenizin başlığını seo açısından bir başlık açmak istiyorsunuz ama başkalarını saçma geleceği için yazamıyorsunuz. Bu yüzden yazı panelinde  eklentinin kutusundan başlık yazarak başkaların göremediği fakat google tarafından görülecek başlığı yazabilirsiniz.

Eğer ayarlamalarını bilmiyorsanız eklentiyi kurcalamanıza pek gerek yok. Dediğim gibi eklenti çoğu şeyi ayarlanmış olarak gelecektir. Örnek yazdığınız yazı google’da “yazı adı-site adı” şeklinde bir sıralamayla gözükecektir.

İndirmek İçin Tıklayın

2- Google XML Sitemaps

Bu eklenti bir sitemap eklentisi olup, wordpress sitemizde yazdığımız yazıları otomatik olarak sitemap’e kaydeden bir eklentidir. Ayrıca otomatik olarak eklnetinin oluşturulmasına ve yeni yazılan yazıları google,ask,yahoo gibi sitelere bildirilmesini sağlar.

Sitemap neden önemli derseniz, basit bir örnekle açıklayım. Örneğin bir kütüphanede kitap arıyorsunuz ama bulamıyorsunuz. Çünkü kitabın nerede olduğunu bilmiyorsunuz. Bu nedenle işiniz oldukça zor. Fakat bir veritabanı sayesinde kitaba verilen kodlar yardımıyla kitabın hangi rafta olduğunu gidip hemen buluyorsunuz. Bu sayede hızlı ve doğru şekilde işinizi halletmiş oluyorsunuz. İşte sitemap’de yazılarımızın bilgilerinin kaydedildiği bir harita.

İndirmek İçin Tıklayın

3-SEO Friendly Images

Bu eklenti sitemizdeki resimlerin isimlerini otomatik olarak linklerine title, alt eklemekte kullanılır. Bu sayede google images’ten arama yapan kullanıcıların sitemize resim yoluyla gelmesi için, resimlerin google images’te önde çıkmasını sağlar.

İndirmek İçin Tıklayın

4-SEO Smart Links

Bu eklenti sitenizdeki yazılardaki, yorumlardaki anahtar kelimelere; etiketlere, sayfalara, yazılara göre link atar. Bu sayede siteniz içinde örümcek ağına benzer bir linklenme olur.

İndirmek İçin Tıklayın

5-Breadcrumb NavXT

Bu eklentide sitenizde yazıların veya sayfaların başına ekleyerek ziyaretçiye nerede olduğunu gösterebilirsiniz. Ayrıca seo açısından da sitenizde o kategoriye,anasayfaya link vererek site içi linklenme yapmış olursunuz.

İndirmek İçin Tıklayın

6-Automatic SEO Links

Eklentimiz yine site içi linklenmeyi amaçlayan bir eklneti. Eklentinin ayarlar bölümünden eklediğiniz kelimlere linkler verdikten sonra, o kelimleri bulup onlara o linki verir. Ayrıca diyelim ki aynı kelimden aynı yazıda birden fazla kullandınız ve bunların sürekli linklenmesini istemezsiniz. İşte böyle bir duruma yol açmadan sadece bir tane link vermesinden dolayı güzel bir eklenti.

İndirmek İçin Tıklayın

7-Benzer Yazılar -Related Posts

Bu eklenti de oldukça önemlidir. Sitenizin belli bir köşesinde sitenizde o yazıyla alakalı benzer yazıları gösteren, eğer benzer yazı yoksa en çok okunan veya rastgele yazılar göstererek sitenizde ziyaretçilerin daha fazla vakit geçirmesini ve o yazılara linkler vermesinden dolayı iç linklenmeyi sağlamaktadır. Bu nedenle tavsiye ettiğim bir eklentidir.

İndirmek İçin Tıklayın

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x