Üye Kayıt Üye Giriş

WordPress Temaları ve Eklentileri


WordPress Temaları ve Eklentileri

 

Kişisel internet sitesi denince akla hemen WordPress gelir. Bu sistem, dünyanın en bilindik blog sistemidir ve tamamıyla ücretsiz olarak piyasaya sürülmüştür. Genel anlamda bloglar kişisel kullanımlar için oldukça elverişli sistemler olsa da, WordPress akla gelebilecek hemen her türlü sektörel site veya diğer siteler için de elverişli bir sistemdir.

Peki nasıl oluyor da, bir blog sistemi oldukça komplike bir e-ticaret sitesine ya da bir sektörel siteye dönüşebiliyor? Gelin isterseniz bu konuya bir göz atalım. Öncelikli olarak bir internet sitesinin ne olduğunu ya da neye hitap ettiğini görüntüsünden anlarız değil mi? Bu etken, blog sitelerinde de geçerlidir. Eğer bir sektörel site hazırlamak istiyorsanız, söz konusu sektör ile uyuşacak bir görüntünüzün olması gerekir. Bu yüzden, sektörel ihtiyaçları karşılayacak bir tema bulmanız gerekir.WordPress tema sayısı ve çeşitliliği bakımından diğer blog sistemlerine göre oldukça üst konumdadır.

Elbette bir blog sitesine oldukça komplike bir siteye dönüştürmek sadece görüntüsü ile olmuyor. Bunun için birçok yeni eklenti gerekli. WordPress eklenti konusunda da en az tema konusunda olduğu kadar gelişmiş bir sistemdir. Sistemin kendi resmi sitesine girerek söz konusu eklentilere göz atabilirsiniz. Eklentileri kurmak da oldukça basittir. Birkaç tık ile eklentileri kurup aktifleştirdikten sonra oldukça rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Tekrar hatırlatmakta fayda var diye düşünüyorum, bütün bunların hepsi ücretsiz!

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x