Üye Kayıt Üye Giriş

WordPress SEO


WordPress SEO

 

Günümüzde hemen hemen her işletmenin bir internet sitesi bulunmakta. Ancak internet sitesine sahip olmak, reklam yapma ya da müşteri çekme hususunda aslında atılacak ilk adımlardan sadece birisi. Yapılması gereken en önemli şey, internet sitelerinin trafiğinin %90’ından fazlasını çeken Google gibi arama motorlarında, anahtar kelimelerde üst sıralarda çıkmak olmalıdır.

Webmaster alemi, işte bu konu hakkında internet sitesi yapmaktan daha da fazla kafa yormaktadır. Zira yapılan araştırmalara göre kullanıcılar, bir arama yaptıklarında %95 oranında çıkan ilk sonuca girdikleri saptanmıştır. Dolayısıyla arama hacmi yüksek kelimelerde bütün bu kullanıcıları çekebilmek için arama sonuçlarında ilk sırada çıkmak elzemdir.

İnternet sitelerini arama sonuçlarında birinci sırada çıkacak şekilde optimize etme, düzenleme işine SEO adı verilir. Arama motorları optimizasyonu olarak Türkçeye çevirebileceğimiz bu kavram, son yıllarda internet dünyasında oldukça önemli bir konuma gelmiştir. Kabaca internet sitelerini Google’ın gözünde iyi bir konuma getirmek için yapılan çalışmaların tamamına bu isim verilir.

Peki, Google neleri sever. Aslında bu her gün hatta her dakika değişir. Dolayısıyla bu işler ile uğraşanlar sürekli olarak güncel olarak Google’ı takip etmek zorundadırlar. Bunun yanı sıra en önemli ve değişmeyen etken Google’ın sevdiği, sade sistemleri kullanmaktır. Bu sistemlerin başında da WordPress gelir.WordPress Seo bakımından oldukça güçlü bir altyapıya sahip olduğundan dolayı, bu sistem ile hazırlanan internet siteleri diğerlerine nazaran yarışa 1-0 önde başlar.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x