Üye Kayıt Üye Giriş

WordPress : Panelden Header ve Footer Alanlarına Kod Ekleme


WordPress : Panelden Header ve Footer Alanlarına Kod Ekleme

 

WordPress site yapanlar özellikle Google Analytics vb. hizmetleri kullanmak için gerekli kodları eklemek için oldukça fazla uğraşlar vermek durumunda kalabilirler.Tema dizinindeki bazı dosyalara özellikle header.php ve footer.php dosylarında değişikliğe gitmek durumunda kalabilirler. Meta tagları arasına da veya footer alanına da HTML kodları eklemek durumunda kalabilirsiniz. Bu işleri Kolaylaştıran bir wordpress eklentisi var : Insert Headers and Footers.

Bu eklentiyi aktif ettikten sonra yönetim panelinden özel bir input form oluşturuluyor. Bu formlara istediğiniz kodları eklemeniz oldukça kolay. Temanızın kaynak kodlarına girmeden bu işlemi gerçekleştirmek de hayli zaman kazandırıcı oluyor. Özelikle sıklıkla tema değiştiriyorsanız, her seferinde analytics, js ve diğer meta taglarımızı yeni temanıza eklemek zorunda kalmamış oluyorsunuz. Eklenti bu işlemi sizin için yapabiliyor. ıyoruz.

Insert Headers and Footers eklentisini kullanarak, bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebiliriz. Bu eklentiyi aktif ettikten sonra, yönetici panelimizde özel bir input form oluşuyor, ve bu formlara istediğimiz kodları ekleyerek, temamızın kaynak kodlarına girmeden bu işlemi kolaylıkla halledebiliyoruz. Sıklıkla arayüz değiştriyorsanız, her seferinde analytics, js ve diğer meta taglarımızı yeni temanıza eklemek zorunda kalmıyoruz. Bu eklenti otomatik olarak ekliyor.

Eklentiyi elbette ftp dizininde www/wp-content/plugins dizinine gönderip aktif yapmalısınız. İsterseniz yönetici panelinde eklenti ekleme bölümünden, Insert Headers and Footers diye arama yaparak eklentiye ulaşabilirsiniz.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x