Üye Kayıt Üye Giriş

WordPress : Google Adsense Alternatifleri Eklentiler


WordPress : Google Adsense Alternatifleri Eklentiler

 

WordPress, web sitesi hazırlayan tasarımcıların en fazla tercih ettiği içerik yönetim sihirbazları (CMS) içerisinde yer alıyor. WordPress’in tercih nedenlerinden biri de elbette eklentileri sanırım. Sayfa sahiplerinin gelir kaynakları içerisinde yer alan Google Adsense gerçekten başarılı fakat bir yığın alternatif reklam firması da bulabilirsiniz. Worpress ile hazırlnmış bir web sitesine Google Adsense reklamlarını kod olarak ekleyebileceğiniz gibi eklentiler vasıtası ile de ekleme şansına sahipsiniz. İşte o eklentilerden bazıları :

Share Adsense Earnings

Adsense kazancınızı panelden izleme şansını bulabiliyorsunuz.

İndirme Adresi:http://wordpress.org/plugins/share-adsense-eranings/

Adsense Widget For WordPress

Adsense kodlarınızı bileşen olarak kullanmanızı olanak sağlıyor. Bileşenlerinizi sidebar’da dilediğiniz gibi yerleştirebilirsiniz.

İndirme Adresi:http://wordpress.org/plugins/adsense-widget/

Adsense Manager

Bu eklentiyi kullanmanız için de kod bilgisine gerek yok. Panelden gerekli ayarları yapabilirsiniz.

Adsense Deluxe : Google Adsense ve Yahoo Publisher Network reklamlarını kolaylıkla blogunuza entegre etmenizi sağlıyor. Eklenti paneli üzerinden herhangi bir kod eklediğinizde, eklediğiniz kodları konu içlerine veya temaya eklemeniz için gerekli özel değişkenleri otomatik olarak size veriyor. Böylece istediğiniz reklamı istediğiniz yere kolaylıkla entegre edebiliyorsunuz. Elbette tema içi modifikasyonlar için giriş seviyesi HTML bilgisi şart. Ayrıca eklentinin “Türkçe” desteği olmadığı için giriş seviyesi bir İngilizce’ye sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca eski tip adsense kodları üzerindeki renk modifikasyonlarını yapmaya imkan sağlayan bazı özellikler içeren bu eklenti, Google’ın reklam kodlarında yaptığı değişiklik sonrasında bu fonksiyonunun geçerliliğini yitirmiş bulunuyor.

 • Adsense Injection – Şayet kodları ekledikten sonra yazılarınıza dağılımı üzerinde uğraşmak istemiyorsanız “Adsense Injection” tam size göre. Yazıların paragraf aralarına “rasgele” olarak reklam kodlarınızı, Google’ın izin verdiği maksimum 3 reklam sınırlaması dahilinde yerleştiriyor.
 • Adsense Inline – Adsense kodlarını blogunuzdaki yazılara eklemek için kullanabileceğiniz alternatif bir eklenti.
 • Shylock Adsense WordPress plugin – Şayet reklamları yerleştirirken,temaları düzenlemek ile uğraşmak istemiyorsanız sizin için düşünülmüş bir eklenti. Kolaylıkla yerleşim yapabileceğiniz eklenti içerisinde oldukça ilginç modüller bulunuyor. Örneğin; bir makale girişiniz sırasında görsellik amacı ile 468×60′lık bir banner kullanmak isteyebilirsiniz. Şayet isterseniz eklenti sayesinde,yazılar girildikten 7 gün sonra bu boyut otomatik olarak daha çok tık alma oranına sahip 336 x 280 ile değişebiliyor. Böylece yeni makaleleri gören okuyucularınız göz yaran büyük reklamlarla uğraşmıyorlar.
 • Adsense Beautifier – Adsense reklamlarınızın arkaplanına resim ve benzeri ögeler ekleyerek tık oranınızı arttırmaya sağlayan bu eklenti, Google’ın güncel kurallarına aykırı özellikler taşısa da maceraperest arkadaşlar için birebir (:
 • AdSense Widget for WordPress Sidebar – Şayet widget (bileşen) destekli bir WordPress teması kullanıyorsanız,bu eklenti sayesinde widget teknolojisini kullanarak reklamları sidebar içerisinde dilediğiniz yere konumlandırabilirsiniz.
 • AdRotator WordPress Plugin – Şayet sadece Adsense kullanmak istemiyorsanız,bu eklenti sayesinde diğer reklamlarla dönüşümlü olarak görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Örneğe dökmek gerekirse; eklentiyi kullanarak %70 gösterimi Adsense’ye kalan %30′luk gösterimi de Reklamstore gibi alternatif gelir kaynaklarına ayırabilirsiniz. Böylece reklamlarınız arasında bir dönüşüm sağlamış oluyorsunuz.
 • Adsense Earnings WordPress Plugin – Şayet Adsense gelirlerinizi WordPress Admin Paneli üzerinden incelemekistiyorsanız,oldukça güzel bir eklenti. Üşengeç blog yazarları için düşünülmüş (:
 • AdSense Manager – Adsense Deluxe’a alternatif olarak kullanılabilecek eklenti, otomatik widget oluşturma özelliği ile önce çıksa da diğer eksi yönleri ile Adsense Deluxe’nin gerisinde kalıyor.
 • AdSense Sharing Revenue and Earnings System – Diğer yazarlarınızla gelir paylaşımı sağlamak istiyorsanız,bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Eklenti sayesinde site içerisinde yayımlanacak Adsense kodlarının,”yayımcı özel numarası” (pub-id)belirlediğiniz periyotlar aralığında değişerek yazarlar arasında adil bir gelir paylaşımı oluşturulabiliyor.
 • Author Adsense MU Plugin – Subdomainlerin üzerine çoklu wordpress kurulumu otomasyonunu sağlayan “WordPress MU” betiği için yazılmış bir eklenti. Her blog sahibi kendi “yayım özel numarasını” (pub-id) girerek,gelirlerinin tamamına kendi sahip olabiliyor.Bir önceki eklentinin “WordPress MU” için yazılmış versiyonu diyebiliriz.
 • Google Ad Wrap – Yazıların ve yorumların arasında belirttiğiniz bölümlere Adsense reklamları ekleyebilmeniz için yazılmış bir eklenti.
Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x