Üye Kayıt Üye Giriş

WordPress 3.7 Yenilikler ile Çıktı


WordPress 3.7 Yenilikler ile Çıktı

 

Ücretsiz içerik yönetim sistemi WordPress’in en son sürümü az önce yayınlandı. Bu altyapıya sahipseniz, yenilikler ilginizi çekebilir hatta hayatınızı kurtarabilir.

Dünyada çok kullanılan içerik yönetim sistemi ve blog altyapısı olan WordPress, kendini yenilemeye devam ediyor.  Yeni sürüm WordPress 3.7‘de önemli güncellemeler mevcut. İşte bu güncellemeler:

Otomatik güncelleme

WordPress’te meydana gelebilecek güvenlik açıkları için üretilen yamalar, sizin bu durumu fark etmenizi beklemeyecek ve kendisi otomatik olarak güncellenecek.

Bu durum, çok fazla sayıda eklenti ile çalışan ve çekirdek yapıda değişikliğe giden siteler için bazı sakıncalar üretse de güvenliğin, her şeyden önce geldiğini unutmamak gerekir.

Güçlü şifre kontrolü

WordPress üzerinden şifre oluştururken, bu şifrenin kolay tahmin edilebilir olmaması için WordPress’in tavsiyelerini göreceksiniz. Kullanıcı adı ile benzer olan, sıralı sayılardan oluşan ve sık kullanılan şifreler kullandığınızda, uyarı alacaksınız.

Daha güncel desteğe ve geliştirilmiş arama sistemine sahip olan WordPress’in 3.8 sürümü ise Kasım ayı içinde yayınlanacak.

Nasıl güncellenir?

Eğer WordPress altyapısına sahip bir siteniz varsa, yönetici paneline giriş yaparak “Güncelle” butonuna basmanız ve yönergeleri takip etmeniz yeterli olacak.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x