Üye Kayıt Üye Giriş

Word Şablonları İşinizi Kolaylaştırıyor


Word Şablonları İşinizi Kolaylaştırıyor

Aklınıza gelen fikirler, düşünce ve yenilikleri boş bir kâğıda aktarıp, aklınızdaki formata getirebilmek çaba ve destek gerektiren bir süreçtir. Bundan dolayı destek olabilecek bir takım araçlar akla gelebilenleri derlemede yardımcı olabilecektir. Microsoft Office Word bu konuda size ve fikirlerinize yardımcı olabilecek bir takım şablonlarla hayatınızı kolaylaştırmayı amaçlıyor.
 

Bir Word şablonu ile çalışmaya başladığınızdaysa sayfanızda bazı gereklilikler otomatik olarak belirir, bu araçlar fikirlerinizi ortaya koymanıza ve hatta yeni fikirler oluşturmanıza yardımcı olabilir. Elinizdeki şablon ile aklınızdaki projeyi ve düşünce yapısını birbirine entegre edebilirsiniz.

Şekilleri birbirlerine bağlayan yöntemler ve fikirlerinizi yazabilecek alanların olması ile şablonlar bu konuda size ve çalışmalarınıza yardımcı olacaktır.

Seçtiğiniz şablonun etiketleri isteklerinize uymayabilir, ancak etiketleri kendi çalışmanızla özdeşleştirirken düşüncelerinizi geliştirebilir ve çalışmanızın ilerleyebileceği rotasını da değiştirerek geliştirebilirsiniz.

Office.com içerisinde yeni fikirler üretebilmenize veya en iyi fikirlerinizi Word belgesine aktarabilmenize yardımcı olacak birçok şablon mevcuttur. Aşağıda sunduklarımız eğitim kategorisinde yer alsa da herkesin kullanımına yönelik olarak hazırlanmıştır.

Durum Haritası: Bu şablon ile neyin, nerede, ne zaman, nasıl gerçekleştiğini ifade edebilecek kategorik grafikler yaratabilirsiniz.

Konsept Haritası (Temel ve Detaylı): Basit ve karmaşık ilişkilere sahip olguları ve çeşitli değişkenleri bu şablon ile basit ve anlaşılır bir grafik haline getirebilirsiniz.

 

word-sablonlari-isinizi-kolaylastiriyor-1

 

Çok Yönlü (Şemsiye) Grafik: İşlediğiniz konunun birçok yönünü inceleyebilmek için bu şablondan yardım alabilirsiniz.

Liste Şablonları (T KWL): Liste yapmayı, olguları sıralayıp belli bir düzende sunmayı sevenler için kullanılabilecekler bu şablonlardan yararlanabilirler.

 

word-sablonlari-isinizi-kolaylastiriyor-2

 

Kılçık Diyagramı: Bir olayın sebeplerini, sonuçlarını kategorize edebileceğiniz bu şablon ile neden ve sonuç ilişkisi analiz edilebilir.

Hayatımızın her alanındaki değişkenleri belirli kategorilerle düzenlemek esas ihtiyaçlarımızdandır. Bundan dolayı düzenleyici araçlar hayatımızın vazgeçilmezlerindendir. İşte Word belgesindeki şablonlar da fikirlerinizi düzenlemede size yardımcı olacaktır.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER