Üye Kayıt Üye Giriş

Bilgisayarda daha akıllı arama


Bilgisayarda daha akıllı aramaİstediğiniz kadar düzenli olun ve klasörlerinizi türlerine göre sınıflayın; bir dosyayı bulmak için mutlaka arama aracına ihtiyaç duyacaksınız. Bilgisayarınızda bulamadığınız bir dosya veya bilgi için aramayı internette yapmanız da mümkün. Bu özelliği aktif hale getirmenin yolunu da aşağıda anlatıyorum.

bilgisayarda-daha-akilli-arama

Bir tarayıcıya erişmek zorunda kalmak yerine, Başlangıç butonunuzu bilgisayarınızın internette arama yapabileceği tek duraklı arama butonu haline getirebilirsiniz. Bilgisayarınızda aradığınızı bulamıyorsanız – sizde olduğunu düşündüğünüz bir şarkı gibi – farenizi hareket ettirin ve aramanızı genişletmek için internette Ara botununa tıklayın. Bu özelliği etkinleştirmek için, şu talimatları izleyin:

Start (Başlangıç) butonuna tıklayın(alt sol köşe) ve Search (Arama) kutusuna GPEDIT.MSC yazın, sonra gelen sonuçlar arasında GPEDIT.MSC’yi seçin.
“User Configuration’unu (Kullanıcı Yapılandırması)” seçin, sonra “Administrative Templates’i (Yönetim Şablonları)” ve sonra da “Start Menu’yü (Başlat Menüsü ve Görev Çubuğu)” seçin.
“Add Search Internet link to Start menü”nün (Başlat menüsüne internette ara bağlantısı ekle)” üzerine çift tıklayın.
Enable’ın (Etkin) üzerine tıklayın ve OK’i (Tamam) seçin.
“Start (Başlat)” butonuna bir kez daha basın ve aradığınız kelimeyi kutuya yazın. Hemen üstte “internette ara” seçeneğini göreceksiniz.

Ders Sahibi;

Yorumlar

Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

ETİKETLER

x